سرمربی تیم فوتبال استقلال گفت: از برگزاری بازی با سپاهان بدون تماشاگر ناراحتم و آنها می توانستند با حضورشان در جریان بازی به ما انرژی بدهند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ریکاردو ساپینتو سرمربی تیم فوتبال استقلال در نشست خبری پیش از بازی فردا با سپاهان گفت: بازی اول را  مقابل یک تیم خیلی قوی برگزار می‌کنیم و با مورایس هم کاملا آشنا هستم و آشنایی قبلی دارم و با او بوده‌ام به همین خاطر بازی سختی خواهد بود و امیدوارم با قدرت لیگ را شروع کنیم.

ساپینتو با گلایه از برگزاری بازی بدون تماشاگر گفت: متاسفانه به ما اعلام کردند که بازی بدون تماشاگر برگزار می‌شود. تماشاگران یار دوازدهم هر تیمی هستند و دوست داشتیم که تماشاگران در این بازی حضور داشته باشند و به ما روحیه می‌دادند و کمک می‌کردند که ما پرانرژی ظاهر شویم. به هر حال این تصمیم را قبول می‌کنیم و امیدوارم بازی برگشت با سپاهان را هم بدون تماشاگر برگزار شود.

وی در ادامه با اشاره به اینکه نقاط قوت و ضعف سپاهان را آنالیز کرده است، تصریح کرد: سپاهان از نظر آماده‌سازی سطح عالی مثل ما نداشته و تمرکزمان روی این مسابقه می‌گذاریم تا به پیروزی رسیم. امیدوارم گام به گام بازی‌های خوبی از ما ببینید. البته در ادامه شناخت بیشتری از تیم‌ها پیدا می‌کنیم و بازی برگشت با سپاهان مطمئناً بازی بهتری خواهد بود. برای این مسابقه از این بابت ناراحتم که تماشاگران در کنار ما حضور ندارند و نمی توانند تیم‌شان را تشویق کنند.

سرمربی پرتغالی استقلال با بیان اینکه می داند به چه باشگاه بزرگی آمده است، گفت: استقلال باشگاه بزرگی است، فصل گذشته قهرمان شده است، قبول دارم  با لیگ ایران خیلی آشنایی نداشتم ولی امیدوارم بتوانم عملکرد خوبی داشته باشم. انتظارم از تیم بالا بود و بعد از اینکه به این باشگاه وارد شدم، با اقداماتی که صورت گرفته، انتظاراتم برطرف شده و با محیطی روبه‌رو هستم که همه تمرکز بالایی دارند و همه در کنار هم متحد هستند و برای موفقیت تلاش می کنند.

ساپینتو درباره اردوی ترکیه هم اظهار داشت: بهترین اردوی تدارکاتی را برای استقلال برگزار و با تیم‌های خوبی مسابقه دادیم، ۱۰ روز پرفشار را سپری و تمرین کردیم، شاید شما هم متوجه شوید که با توجه به این اردوی پرفشار بازیکنان خیلی خوب هنوز ریکاوری نشده‌اند ولی پس از بازی فردا خیلی آماده خواهند بود و تمرکز بالایی خواهند داشت.

سرمربی استقلال درباره جذب محمد محبی هم گفت: از روزی که به استقلال آمدم به دنبال جذب این بازیکن بودم، محبی بازیکن آزاد نبود و قرارداد با او پروسه سختی داشت و ما با باشگاه سانتاکلارا در جنگ و جدل بودیم. من هم صبوری و جنگ کردم. البته بگویم که کار انتقال محبی تمام شده بود که مدیریت باشگاه پرتغالی تغییر کرد و دوباره مذاکرات شروع شد.

ساپینتو افزود: محبی هم بازیکنی بود که رویای بازی در اروپا را داشت، با او صحبت کردم و گفتم که شاید موقعیت دیگری برایت پیش نیاید که برای تیم بزرگی مانند استقلال بازی کنی و می توانی با حضور در این تیم شرایطتت را برای رسیدن به تیم ملی بهتر کنی. سرانجام توانستیم این بازیکن را جذب کنیم. محبی بازیکن خوب و قوی و پرفشار در بازی ظاهر می‌شود و می تواند توقعات ما را در زمین برآورده کند.

ساپینتو درباره شناختش از استقلال خاطر نشان کرد: زمانی که به استقلال آمدم، بازی‌های زیادی را از این تیم دیدم، دفاع تیم در فصل گذشته خوب بود اما در خط حمله مشکلاتی وجود داشت، تصمیم گرفتم که ۸۰ درصد تیم را حفظ کنم، دانشگر خودش تصمیم گرفت که برود. تا بسته شدن فصل و نقل و انتقالات زمان باقی مانده و برخی شاید بروند و بازیکن جدیدی جذب شود.

وی درباره مهاجمان زیادی که در اختیار دارد، هم خاطر نشان کرد: راه حل‌های زیادی همیشه در ذهم دارم و برای رسیدن به اهدافمان باید همیشه قوی ظاهر شویم. من کلا آدم مثبتی هستم و اعتماد به نقس زیادی به خودم و کادر فنی دارم. احساس خوبی به تیم استقلال دارم  و امیدوارم با توجه به بازیکنان خوبی در اختیار دارم به هدفمان برسیم.

سرمربی استقلال در ادامه درباره عدم استفاده از کمک داور ویدئویی در لیگ ایران هم تصریح کرد: استفاده از کمک داور ویدئویی خیلی مهم است، کاش از این سیستم در ایران استفاده می‌کردیم، به خصوص که در نتایج خیلی تاثیرگذار است و امیدوارم هر چه زودتر این سیستم وارد ایران شود.

ساپینتو در پایان در واکنش به شایعات و اخبار مختلفی که درباره استقلال منتشر می شود، گفت:در زندگی خیلی با اینگونه شایعات روبرو شده‌ام اما آنها تاثیر مثبتی روی تیم ندارند. دوست دارم رابطه خوبی با رسانه ها داشته باشم اما برخی اوقات اخبار غلطی را در رسانه‌های مجازی مخابره  می‌کنند که نادرست است و حتی مردم هم آنها را باور نمی‌کنند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.