علیرضا فغانی گفت: اگر تفکر نسبت به فوتبال برای لذت بردن و ایجاد نشاط در جامعه عوض نشود و نتیجه گرایی مدنظر باشد، با وجود این دستگاه، تغییری در رویه دوستان حاصل نخواهد شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 علیرضا فغانی ظهر امروز در مراسم تقدیر از داوران شهرستان گناوه اظهار داشت: بوشهر جزو تاریخچه داوری من است و خوشحال هستم که کلاس درجه یک و دو را در این استان گذراندم.

این داور بین‌المللی فوتبال ایران با اشاره به اهمیت داوری تصریح کرد: در تمام دنیا داور، قاضی ورزشی محسوب می‌شوند اگرچه در برخی کشورها از جمله ایران داوران مظلوم واقع شده‌اند.

وی بیان کرد: داوران برای آماده شدن وقت زیادی را به ورزش می‌گذراند اما در خیلی از ارزیابی‌ها، شاید ورزشکار محسوب نمی‌شوند که باید این دیدگاه ریشه کن و نگاه مثبتی به جامعه داوری شود تا در میادین بزرگ، نام ایران به اهتزاز در آورند.

فغانی با بیان اینکه خود یک روستازاده هستم، عنوان کرد: اکنون شرایط و فضا برای پیشرفت در همه مناطق حتی نقاط محروم وجود دارد.

وی درخصوص آخرین اطلاعات از وضعیت نصب دستگاه وی ای آر در ورزشگاه‌های کشور گفت: در جایگاهی نیستم که در زمینه دستگاه وی ای آر صحبت کنم اما اگر تفکر نسبت به فوتبال برای لذت بردن و ایجاد نشاط در جامعه عوض نشود و نتیجه گرایی مدنظر باشد، با وجود این دستگاه، تغییری در رویه دوستان حاصل نخواهد  شد.

داور بین‌المللی فوتبال ایران در خصوص حضور بانوان در ورزشگاه اظهار کرد: هر کجا بانوان حضور داشته باشند، اخلاق رعایت می‌شود و تنها باید فضایی ایجاد شود و به مرد ایرانی یادآور شود که خانم‌ها در آن مکان حضور دارند.

وی افزود: با توجه به فشاری که فیفا برای حضور بانوان گذاشته، باید شرایط برای حضور آنها در ورزشگاه‌ها رقم بخورد و مکانی درنظر گرفته شود. مرد ایرانی نشان داده که در این شرایط باغیرت و مرزها را رعایت می‌کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.