مهاجم تیم ملی معتقد است مهم‌ترین دستاورد تورنمنت کافا پروراندن ذهنیت قهرمانی در بین بازیکنان ایران بوده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مهدی طارمی یکی از ستاره‌های تیم ملی بود که در بازگشت به تهران روبه‌روی دوربین خبرنگاران ایستاد و به پرسش مطروحه درباره خودش و وضعیت تیم ایران پاسخ داد. او حرف‌های جالبی بر زبان آورد که مشروح صحبت‌هایش را در ادامه می‌خوانید:

**دستاورد کافا پروراندن ذهنیت قهرمانی بود

باید در این تورنمنت شرکت می‌کردیم. مهم‌ترین دستاورد این تورنمنت این بود که ذهنیت قهرمانی در بچه‌ها پرورانده شد. به نظرم خیلی چیز مهمی است. این جام گرفتن انگیزه‌ای می‌شود تا در جام ملت‌های آسیا با اعتمادبه‌نفس بالاتری حاضر شویم.

**آقای گلی در کافا و جایزه ویژه؟

هیچ‌کس به طور فردی نمی‌تواند در رشته گروهی به موفقیت برسد. این از تلاش همه بچه‌ها می‌آید و از آنها تشکر می‌کنم که به من کمک کردند تا گل‌های زیادی بزنم.

1889519

**پاسخ به انتقادها درباره شرکت در تورنمنت کافا

شما وقتی مقابل تیم‌های بزرگتر بازی می‌کنید کیفیت تیم بالاتر می‌رود، ولی ما در این تورنمنت توانستیم به اهداف‌مان برسیم و پلن‌ها را انجام دهیم. همانطور که گفتم مهم‌ترین دستاور این بازی‌ها همان ذهنیت قهرمانی است که باید در بچه‌ها به وجود می‌آمد.

**این روال نباید ادامه داشته باشد

قطعاً باید از این به بعد بازی‌های دوستانه قوی‌تری باشد تا نقاط ضعف و قوت‌مان را پیدا کنیم و بهبود ببخشیم. اگر بخواهد این روال ادامه داشته باشد قطعاً در جام ملت‌ها مشکل خواهیم داشت.

**مقصد فصل جدید در اروپا یا عربستان؟

ان‌شاءالله در آینده متوجه خواهید شد!

**مصدومیت علیرضا و سعید به تیم شوک داد

بازیکنان ما اکثرا از اروپا آمدند و خستگی آنها بیشتر است. بعد از یک فصل دراز مدت و جام جهانی که در نیم‌فصل بود فشار زیادی روی اکثر بازیکنان بود. این هم خیلی روی بچه‌ها تأثیر گذاشت. اول بازی هم اتفاق بدی برای بچه‌ها افتاد و خدا را شکر برخورد علیرضا بیرانوند و سعید عزت‌الهی به خیر گذشت. بعد از آن به تیم شوک وارد شد؛ متأسفانه نتوانستیم خوب بازی کنیم، ولی رفته رفته بهتر شدیم. نیمه دوم هم یک گل زدیم و بعد طبیعی است وقتی در فینال یک گل زدید مقابل حریفی که در زمین خودش بازی می‌کند و تیم قابل احترامی است؛ پرس‌شان را بالاتر آوردند و ما هم می‌خواستیم بردمان را حفظ کنیم. همانطور که گفتم ذهنیت قهرمانی برای ما خیلی مهم‌تر بود و ما ریسک نکردیم تا خدای ناکرده اتفاق دیگری بیفتد.

**ماجرای استوری مشترک و نمایش اتحاد

وقتی یک تیم متحد است، چنین استوری منتشر می‌شود. در هر زمینه‌ای منتقد وجود دارد. شما نمی‌توانید همیشه بگویید من کامل هستم؛ هیچ بازیکنی و هیچ تیمی کامل نیست. ما به همه احترام می‌گذاریم و تمام سعی‌مان را می‌کنیم که پرچم ایران را هر روز بالاتر ببریم.

**حضور سه بازیکن بوشهری در خط حمله تیم ملی؟

اوضاع خط حمله تیم ملی خوب بود. محبی و قایدی هم تازه به اردو اضافه شدند و به زمان نیاز دارند تا خودشان را بیشتر نشان دهند. قطعاً در آینده از آنها بیشتر خواهیم شنید.

 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.