تعداد مسابقاتی که در هفته‌های ابتدایی 20 لیگ اروپایی بیش از 100 دقیقه به طول انجامیده، نسبت به فصل گذشته دو برابر شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

داوران مسابقات لیگ‌های مختلف در سراسر جهان روند جدیدی را در محاسبه دقیق‌تر وقت‌های تلف شده در پیش گرفته‌اند و حتی زمان شادی گل و انجام تعویض‌ها را نیز محاسبه می‌کنند.

بنا بر گزارشی که توسط یوفا منتشر شده، در فصل جدید لیگ‌های اروپایی، درصد مسابقاتی که 100 دقیقه یا بیشتر از به طول انجامیده‌اند، به بیش از 43 درصد رسیده و این در حالی که این آمار در طول فصل گذشته تنها 20 درصد بود.

فیفا برای اولین بار در جام جهانی 2022 قطر با هدف مبارزه با اتلاف وقت، زمان دقیق وقت‌های تلف‌شده را محاسبه کرد و هیئت بین‌المللی فوتبال نیز در ماه مارس گذشته اعلام کرد همه مسابقات فوتبال در سراسر جهان باید به این رویکرد ادامه بدهد.

البته این روند توسط زوونیمیر بوبان، مدیر فوتبال یوفا، "مضحک" توصیف شده و او متعهد شده که در فصل جدید لیگ قهرمانان اروپا این اتفاق رخ نخواهد داد. همچنین که ماهیتا مولانگو، رئیس اتحادیه فوتبالیست‌های حرفه‌ای هم مدتی قبل با اشاره به این قانون ابراز نگرانی کرد و گفت این شرایط ایمنی بازیکنان را در نقطه‌ فاجعه قرار می‌دهند.

گزارش جدید یوفا حاکی از آن است که 139 بازی در دو هفته اول مسابقات لیگ‌های اروپایی به مدت 100 دقیقه یا بیشتر به طول انجامیده، در حالی که در مدت مشابه در فصل گذشته 83 بازی  این شرایط را داشته است. همچنین میانگین زمان بازی‌ها که فصل گداشته 97.7 دقیقه بود، به 100.2 دقیقه رسیده است.

لازم به ذکر است که لیگ ترکیه در بین 20 لیگ برتر اروپا تنها لیگی بود که میانگین زمان بازی آن در فصل گذشته از 100 دقیقه گذشت؛ آن هم در حالی که میانگین زمان بازی در لیگ انگلیس در سال 2022-2023، 98.5 دقیقه بود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.