آینده تیم فوتبال ماشین سازی تبریز به واگذاری یا عدم واگذاری تیم تراکتورسازی به مهندس زنوزی بستگی دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 ماشین سازی از تیم‌های قدیمی فوتبال ایران به شمار می‌آید. ماشین سازان در لیگ آزادگان ۱۳۷۳ با هدایت ناصر حجازی و با کسب رتبه سوم به عنوان بهترین تیم شهرستانی دست پیدا کردند، اما پس از چند سال به دسته‌های پایین‌تر سقوط کردند تا این که با هدایت رسول خطیبی پس از ۲۰ سال دوری از سطح اول فوتبال ایران، به لیگ برتر صعود کرد و پس از یک سال دوباره سقوط و به لیگ آزادگان بازگشتند. 

ماشین‌سازان در فصل گذشته با فراز نشیب بسیاری‌ ‌همراه بودند و در پایان با حضور عباس آقایی در راس کادرفنی موفق به حفظ سهمیه و‌ ادامه حضور در تبریز شدند. 

محمدرضا زنوزی مطلق سهام‌دار و مالک چندین شرکت و کارخانه همواره در فوتبال ایران حضوری فعال داشته‌؛ وی در فصل گذشته به طور همزمان در لیگ برتر‌ و‌ لیگ آزادگان مالکیت تیم های گسترش فولاد تبریز و ماشین سازی تبریز را بر عهده داشت. به گونه‌ای که پاره‌ای اوقات حاشیه‌هایی از جمله حضور فیروز کریمی در تمرین ماشین‌سازی گریبان‌گیر این دو تیم شد. مدیر هواپیمایی آتا، این روزها سودای مالکیت تراکتور سازی تبریز را در سر دارد و تنها فردی بود که در روز اول درخواست خود را مبنی بر خرید تحویل داد.  

گفته می‌شود روز گذشته فردی کارخانه ماشین سازی را خریداری کرده، همچنین وی راغب به همکاری در تیم فوتبال کارخانه نیز می‌باشد. حال مردم تبریز چشم انتظار می‌باشند که در صورت خرید تراکتور سازی توسط مهندس زنوزی، عکس‌العمل وی نسبت به ادامه مالکیت ماشین سازی چه می‌باشد و آیا این باشگاه نیز همانند شهرداری تبریز دیگر نماینده فوتبال تبریز در لیگ یک به فروش می‌رود یا خیر.

انتهای پیام/