بازگشت رضاییان به پرسپولیس معادلات ترکیب اصلی پرسپولیس را پیچیده‌تر کرده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،
درخشش ماهینی از یک سو و بازگشت رضاییان که مدافع راست ثابت تیم ملی است از سوی دیگر ، ابهامات را در ترکیب پرسپولیس بیش از پیش کرده است. اگر تا روزهای قبل، خط حمله و هافبک چپ نقاط پرترافیک ترکیب پرسپولیس بودند، اینک دفاع راست نیز به این نقاط اضافه شده است. در ادامه مروری داریم بر تمام احتمالات ممکن با بازگشت رضاییان.

 

1. ماهینی در سمت راست خط  دفاع،  رضاییان به عنوان هافبک راست؛
در این حالت احمدزاده قربانی خواهد شد. با توجه به تفاوت نوع بازی احمدزاده و رضاییان و امکان به هم ریختن تاکتیک‌های مدنظر پروفسور، این احتمال بسیار کم است. البته در صورت حضور رضاییان روی نیمکت، این بازیکن یک آلترناتیو خطرناک برای احمدزاده خواهد بود.

 

2. ماهینی در عمق خط دفاع و رضاییان در سمت راست خط دفاعی؛
در این حالت ترکیب دفاعی پرسپولیس دچار تغییر خواهد شد. به این نحو که محمد انصاری به سمت چپ خط دفاع باز می‌گردد و ربیع‌خواه از ترکیب خارج می‌شود. اتفاقی که احتمال آن نیز کم خواهد بود. زیرا برانکو از عملکرد انصاری در عمق دفاع راضی بوده و بسیار بعید است که قصد تغییر پست مجدد این بازیکن را داشته باشد.

 

3. ماهینی در سمت چپ خط دفاع، رضاییان در سمت راست؛
در این حالت نیز تنها پست ماهینی تغییر می‌کند و ربیع‌خواه از ترکیب خارج می‌شود. احتمال این حالت بیشتر از حالت‌های قبلی است اما در این صورت دو مدافع چپ تخصصی و بزرگسال پرسپولیس نیمکت‌نشین خواهند شد. 

 

4. نیمکت‌نشینی ماهینی، حضور رضاییان در سمت راست خط دفاع؛
در این حالت نیز تنها ماهینی قربانی می‌شود. هر چند با توجه به عملکرد مثبت ماهینی و رضایت برانکو از او، احتمال رخ دادن این تغییر نیز بسیار کم است.

 

در این بین یک بازیکن مستعد و زیر 23 نیز در لیست پرسپولیس حضور دارد. صادق محرمی که به عنوان جانشین رضاییان پرسپولیسی شد و 4 هفته اخیر روی نیمکت بوده است. با توجه به جدایی ساسان انصاری احتمالا این بازیکن جوان در معادلات برانکو به جای آلترناتیو مدافع راست، گزینه جانشینی هافبک راست خواهد بود.
 
اما رضاییان...
رامین مسلما کار بسیار دشواری برای رسیدن به ترکیب اصلی دارد. او در پست اصلی خود رقیب سرسختی چون ماهینی دارد که در 4 هفته اخیر خوش درخشیده، از سوی دیگر بازی توامان ماهینی و رضاییان (که تمام احتمالات آن بررسی شد) نیز سبب به هم خوردن بالانس تیمی خواهد شد، اتفاقی که آنچنان مورد علاقه برانکو نیست. برانکو به رضاییان رسما اعلام کرده در لیست 18 نفره بازی با تراکتور نخواهد بود. اما هفته ششم و دربی...

 

رضاییان به احتمال زیاد از هفته ششم در لیست 18 نفره باشد. اما برای رسیدن به ترکیب اصلی راه درازی پیش روی او خواهد بود. او باید در تمرینات خود را ثابت کند و منتظر لغزش‌ها یا محرومیت‌ها بماند.

 

انتهای پیام/