معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان گفت: 6 باشگاه ورزشی به خاطر مشکل مالی تعطیل شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

محمدعلی حمزه‌پور امروز در گفت‌وگو با خبرنگار در زنجان اظهار کرد: در پی شیوع کرونا، باشگاه‌های ورزشی قبل از عید نوروز تعطیل بود.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه در ایام تعطیلی باشگاه‌ها نظارت‌های لازم بر آنها انجام شد و با باشگاه‌هایی که اقدام به بازگشایی بدون مجوز کرده یا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت نکردند، برخورد شد، تصریح کرد: تعطیلی چندماهه باشگاه‌ها به صاحبان آنها ضرر بسیاری وارد کرد.

وی با اشاره به اینکه فشارهای مالی موجب شد که مالکان 6 باشگاه نتوانند به فعالیت خود ادامه دهند و نسبت به تعطیلی اقدام کردند، گفت: اکثر باشگاه‌داران زنجانی مستاجر هستند به همین خاطر بحث تعطیلی ناشی از کرونا ضرر زیادی به آنها وارد کرد.

حمزه‌پور با بیان اینکه چند باشگاه نیز به خاطر عدم رعایت پروتکل‌های بهداشتی پلمب شد، افزود: برخورد با متخلفان در ابتدا به صورت تذکر بوده و در صورت ادامه آن پلمب انجام می‌شد.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه برای جبران بخشی از خسارت وارده به باشگاه‌های ورزشی تسهیلات از طریق سامانه کارا پرداخت می‌شود، اضافه کرد: تسهیلات پرداختی 16 میلیون تومان در قالب وام 12 درصد است.

وی با اشاره به اینکه تعطیلی باشگاه‌های ورزشی فعلا با ابلاغ ستاد کرونای استان در حال انجام است، گفت: البته با توجه به مشکلاتی که باشگاه‌ها دارند، پیگیر حل مشکلات از طریق مسؤولان استانی هستیم.

حمزه‌پور تعداد باشگاه‌های فعال استان را حدود 160 باب اعلام کرد و افزود: این باشگاه‌ها در نقاط مختلف استان در قالب تخصصی بانوان و آقایان فعالیت دارند.

معاون ورزشی اداره کل ورزش و جوانان استان زنجان با بیان اینکه در ایام تعطیلی کرونا رقابت‌های ورزشی به صورت مجازی انجام شده است، تصریح کرد: خوشبختانه جامعه ورزشی در این ایام پویایی لازم را داشته است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.