روسیه قصد دارد نسبت به گزارش سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) و شرایطی که پیرامون این گزارش ایجاد شده است، به کمیسیون اخلاقی کمیته بین المللی المپیک اعتراض کند.

به گزارش فرتاک ورزشی، از تارنمای خبری اسپوتنیک، الکساندر زوکوف رئیس کمیته المپیک روسیه امروز (دوشنبه) گفت: روسیه نسبت به شرایط ایجاد شده پیرامون گزارش سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ در مورد دوپینگ ورزشکاران روس به کمیسیون اخلاقی کمیته بین المللی المپیک اعتراض می کند.

شبکه خبری آر اسپورت روز شنبه به نسخه ای از نامه ارسالی تراویس تیگارت رئیس سازمان ضددوپینگ آمریکا (یوسادا) به توماس باخ رئیس کمیته بین المللی المپیک دسترسی پیدا کرد که وی در آن خواستار محرومیت کمیته های المپیک و پارالمپیک روسیه از شرکت در بازی های المپیک 2016 ریودژنیرو شده است. مبنای این درخواست گزارش سازمان جهانی مبارزه با دوپینگ (وادا) است که هنوز علنی نشده است.

زوکوف در نامه ای به کمیته بین المللی المپیک اعلام کرد: دخالت سازمان های ضد دوپینگ آمریکا و کانادا بر خلاف اصول منشور المپیک است و اعتماد به گزارش وادا را از بین می برد.

وی در ادامه نامه اعلام کرد: به همین دلیل برای حصول اطمینان از رعایت دقیق روند تحقیقات مستقل، فرصت مراجعه به کمیسیون اخلاقی آی او سی را در این باره مغتنم می شماریم.

 

انتهای پیام/