تیم ملی والیبال ایران در دومین مسابقه خود در رقابت‌های لیگ ملت‌های 2022 نتیجه را به هلند واگذار کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

چهارمین روز هفته نخست مرحله مقدماتی لیگ ملت‌های سال 2022 در گروه مردان از امروز (جمعه 20خرداد) با شش دیدار در دو شهر اوتاوا و برازیلیا پیگیری می‌شود.

 

در دومین دیدار امروز و نخستین مسابقه گروه اول این رقابت‌ها در شهر برازیلیا دو تیم ملی والیبال ایران و هلند به مصاف یکدیگر رفتند و شاگردان بهروز عطایی سه بر صفر نتیجه این دیدار را به حریف خود واگذار کردند.

 

رقابت دو تیم در ست نخست بسیار نزدیک به‌هم بود و امتیازها برابر پیش رفت تا در نهایت تیم هلند 26 بر 24 به پیروزی رسید. در این ست هلند از نظر حمله برتری در بازی داشت و 17 حمله منجر به کسب امتیاز انجام داد. ایران در ست نخست از حمله 13 امتیاز به دست آورد.

در ابتدای ست دوم هلند سه امتیاز متوالی به دست آورد، ملی‌پوشان کشورمان در امتیاز ششم به این تیم رسیدند، اما دوباره هلندی‌ها سه امتیاز متوالی دیگر به دست آوردند تا با نظر بهروز عطایی، علی رمضانی (پاسور) به میدان آمد و تیم ایران سه امتیاز متوالی به دست آورد و دو تیم 9 بر 9 برابر شدند. در نهایت این ست 25 بر 21 به سود هلند شد تا نماینده سرزمین لاله‌ها دو بر صفر از ایران پیش بیافتد.

ست سوم را تیم ایران خیلی خوب آغاز کرد و تا امتیاز 10 نیز از هلند پیش بود تا در این امتیاز دو تیم برابر شدند. در نهایت این ست هم 25 بر 21 به سود هلند تمام شد تا در نهایت مردان والیبال ایران سه بر صفر نتیجه این مسابقه را واگذار کنند.

بهروز عطایی سرمربی تیم ملی والیبال ایران در ابتدای این مسابقه از ترکیب میلاد عبادی‌پور (کاپیتان)، امیرحسین توخته، امین اسماعیل‌نژاد، مرتضی شریفی، مهدی جلوه، محمدطاهر وادی و محمدرضا حضرت‌پور به عنوان لیبرو استفاده کرد. علی رمضانی، امیرحسین اسفندیار، محراب ملکی سرخی و صابر کاظمی دیگر بازیکنان ایران در این مسابقه بودند.

رضا عابدینی سرعتی زن تیم ملی والیبال ایران که در نخستین دیدار ایران در لیگ ملت‌های والیبال در ترکیب آعاز کننده مسابقه مقابل چین بود، به دلیل مصدومیت زانو در مسابقه برابر هلند حضور نداشت و نبود او در عملکرد تیم ایران کاملا مشهود بود.

فابین پلاک، نیمیر عبدالعزیز (کاپیتان)، تیش ترهورس، وان ویلتنبرک، وسل کیمینک و بنیجونیور توین استرا در ابتدای این مسابقه با نظر روبرتو پیازا سرمربی هلند در مناطق شش گانه زمین این تیم قرار گرفتند.

ماروژک ویچک از لهستان به عنوان داور اول و ورا مچان والتر هوگو از پرو به عنوان داور دوم، قضاوت این دیدار را برعهده داشتند.

حسین قریبی سفیر جمهوری اسلامی ایران در برزیل نیز از تماشاگران ویژه مسابقه دو تیم ایران و هلند در چهارمین روز هفته نخست لیگ ملت‌ها بود.

مردان والیبال ایران روز یکشنبه 22 خرداد دو مسابقه با فاصله کمتر از 16 ساعت برگزار خواهند کرد که ساعت چهار و 30 دقیقه بامداد به وقت تهران به مصاف استرالیا می‌روند و ساعت 20 و 30 دقیقه نیز با ژاپن روبرو خواهند شد تا به کار خود در هفته نخست لیگ ملت‌ها پایان دهند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.