او و پاکدل فکر میکنند اینجا یک تیم معمولی است؛

آنها نتوانستند اعتماد سرمربی را جذب کنند و پرسپولیس تیمی نیست که به پای بازیکن بنشیند؛ متاسفانه عبدی و پاکدل فکر می‌کنند در یک تیم معمولی بازی می‌کنند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 

انتقاد سرمربی سابق پرسپولیس از مهدی عبدی!

آنها نتوانستند اعتماد سرمربی را جذب کنند و پرسپولیس تیمی نیست که به پای بازیکن بنشیند؛ متاسفانه عبدی و پاکدل فکر می‌کنند در یک تیم معمولی بازی می‌کنند.

 نود و نهمین شهرآورد پایتخت در غیبت تماشاگران، با تساوی ۲-۲ به پایان رسید تا پرسپولیس با ۲۵ امتیاز در صدر جدول رده‌بندی لیگ برتر قرار بگیرد. حمید درخشان در خصوص این دیدار به خبرنگار ما گفت: بازی نرمال بود و نمی‌توانیم بگوییم که بازیکنان تلاش زیادی می‌کردند تا برتری زیادی داشته باشند. هر دو تیم زمانی که پیش افتادند قصد داشتند نتیجه را حفظ کنند که در ابتدا پرسپولیس موفق نبود و به تساوی رسید و سپس هم عقب افتاد و بعد از آن هم استقلال برای حفظ گل تلاش کرد و این اتفاق رخ نداد. در هر صورت بازی متعادل بود و هر دو تیم در ابتدا به دنبال حفظ نتیجه بودند.

او ادامه داد: پرسپولیس در این بازی در خط حمله ضعف داشت و غیبت لوکادیا و دیاباته تاثیر بسیار زیادی گذاشته بود. دست یحیی خالی بود و او اگر دو بازیکن خود را در اختیار داشت، وضعیت کاملا متفاوت می‌شد اما استقلال با تمام داشته‌های خود وارد مسابقه شد و جلو هم افتاد اما پرسپولیس تلاش بیشتری کرد تا به بازی برگردد و خوشبختانه این اتفاق هم رخ داد.

درخشان درباره عملکرد خط دفاعی پرسپولیس در این مسابقه عنوان کرد: باید در نظر بگیریم که شرایط روحی و روانی پرسپولیس برای این بازی مناسب نبود. زمانی که دو بازیکن مهم در یک بازی حساس حضور نداشته باشند، تیم از نظر روحی افت می‌کند؛ همین مسئله تمرکز بازیکنان را گرفت و باعث شد آنها در جای‌گیری‌های خود نتوانند به خوبی فضاها را پوشش بدهند و دو گل دریافت کنند.

پیشکسوت پرسپولیس توضیح داد: با وجود اینکه تعداد بازیکنان در محوطه جریمه زیاد بود، به خوبی یکدیگر را پوشش نمی‌دادند و همین هم باعث شد مطهری صاحب یک موقعیت خوب شود. دیدیم که دو بازیکن پرسپولیس تکل هم زدند اما چون جای‌گیری خوب نداشتند، نتوانستند از گل جلوگیری کنند.

درخشان سپس درباره ضعف پرسپولیس در موقعیت‌سازی صحبت کرد و گفت: زمانی که خط هافبک یک تیم بتواند دوندگی بالایی داشته باشد و با فضاسازی خوب و خلق موقعیت به خط حمله کمک کند، تیم نقشه خوبی برای قرار دادن فورواردها در موقعیت گل دارد اما متاسفانه ما در پرسپولیس، کمتر شاهد این مسئله هستیم. پرسپولیس باید بعد از گلزنی، موقعیت‌های بیشتری ایجاد کند اما متاسفانه بازیکنان زمانی که یک موقعیت ایجاد می‌کنند، فکر می‌کنند همه چیز تمام شده است و به دنبال موقعیت‌های بعدی نیستند.

وی افزود: مسئله دوم این است که ما به یک گل قانع هستیم و زمانی که گل اول را می‌زنیم، می‌خواهیم با همان، بازی را تمام کنیم. این یک تفکر اشتباه است؛ شما با یک گل حاشیه امنیت نداری و ممکن است گل بخوری و بازی را ببازی.‌ خیلی مهم است که بعد از گل اول، برای پروژه و تاکتیک بعدی و به ثمر رساندن گل بعدی تلاش کنی. این مسائل کمک می‌کند تا برنده از زمین خارج شوی. اینکه فقط به یک قانع باشی و فکر کنی یک گل تو را برنده می‌کند، درست نیست. بازیکنان خط هافبک پرسپولیس باید تلاش بیشتری کنند تا هم خودشان گل‌های بیشتری بزنند و هم فورواردهای تیم را صاحب موقعیت کنند.

او در خصوص تاثیر غیبت تماشاگران روی کیفیت این بازی گفت: فوتبال بدون تماشاچی هیچ معنی‌ای ندارد. زیبایی و هیجان فوتبال به تماشاگران است و غیبت آنها اجازه نمی‌دهد هیچ لذتی از مسابقه ببری. تاثیر این مسئله حتی در بازی روز گذشته هم کاملا مشهود بود.

پیشکسوت پرسپولیس درباره غیبت لوکادیا و دیاباته در بازی‌های آینده و حضور عبدی و پاکدل در لیست این تیم بیان کرد: این بازیکنان نتوانستند اعتماد سرمربی را جذب کنند. پرسپولیس تیمی نیست که به پای بازیکن بنشیند و بازیکن باید خودش را به تیم ثابت کند. عبدی و پاکدل اگر می‌توانستند تا الان خودشان را اثبات می‌کردند اما متاسفانه آنها فکر می‌کنند در یک تیم معمولی بازی می‌کنند. آقای گل‌محمدی باید به دنبال فوروارد جدید باشد چون با این بازیکنان نمی‌تواند به قهرمانی فکر کند.

و در پایان گفت: پرسپولیس مسیر سختی را در پیش دارد و باید تلاش بیشتری کند و همه خطوط خود را تقویت کند تا بتواند به عنوان قهرمانی لیگ دست پیدا کند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.