هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر به پایان رسید و یازده بازیکن روی نتایج مسابقات تاثیرگذار بودند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

هفته شانزدهم رقابت‌های لیگ برتر به پایان رسید و 8 بازی در دو روز مختلف انجام شد و مطابق هر هفته برخی از بازیکنان با عملکرد خوبی که در ترکیب تیم‌هایشان داشتند توانستند تاثیرگذار باشند و به همین منظور مطابق هر هفته تیمی منتخب از این نفرات تشکیل دادیم که در زیر می‌خوانید:

دروازه‌بان: محمدرضا خالد آبادی(هوادار)

دروازه بان جوان و 22 ساله هوادار در چهارمین تجربه لیگ برتری خود، عملکرد بسیار خوبی برابر آلومینیوم داشت. از هشت شوت در چارچوبی که بازیکنان آلومینیوم به سمت دروازه او روانه کردند، هفت مهار موفق داشت. مقاومت مقابل شوت هانسل زاپاتا و بازگشت ضربه سر خوب فخرالدینی باعث شد این گلر روی نتیجه تیمش موثر باشد. البته خالدآبادی روی گل رقیب جایگیری مناسبی نداشت و می‌توانست عملکرد بهتری داشته باشد.

 

مدافع میانی: محمد ستاری(مس کرمان)

با تصمیم کادرفنی مس این مدافع به دفاع مرکزی تیمش منتقل شده است. در روزی که نارنجی پوشان با نتیجه 2 بر صفر پیروز شدند عملکرد مدافع با تجربه این تیم تاثیر گذار بود. او علاوه بر جایگیری مناسب در خط دفاعی توانست نبض بازی تیمش را به دست بگیرد. تا مس در بازی حساس مقابل نفت مسجد سلیمان با نتیجه 2 بر صفر برنده باشد.

مدافع میانی: مرتضی پورعلی گنجی(پرسپولیس)

پرسپولیس به ذوب آهن فرصت آنچنانی برای حمله نداد و به قدری این عملکرد خوب بود که مهدی تارتار اعلام کرد زور تیمش به سرخ‌پوشان نرسیده است. مرتضی پورعلی گنجی با عملکرد خوبی که داشت توانست کمربند دفاعی پرسپولیس را با قدرت حفظ کند.

مدافع کناری: رامین رضاییان(سپاهان)

با اینکه سپاهان بازی سختی مقابل استقلال داشت اما رضاییان در فاز دفاعی و هجومی کیفیت بسیار بالایی نشان داد. او در لحظات آخر پشت پنالتی سرنوشت ساز تیمش قرار گرفت و توانست آن را تبدیل به گل کند تا 3 امتیاز تیمش ثبت شود. 

مدافع کناری: میلاد فخرالدینی(آلومینیوم اراک)

اگر چه آلومینیوم نتوانست نتیجه دلخواهش را مقابل هوادار کسب کند اما فخرالدینی با نفوذهای متوالی خود بنفش پوشان را بارها اذیت کرد. ضربه سر خطرناک وی اگر با واکنش خوب دروازه‌بان حریف روبه‌رو نمی شد چه بسا تبدیل به گل می‌شد. این بازیکن 4 مرتبه دروازه حریف را با شوتش آزار داد.

*خط میانی:

هافبک : امید نورافکن(سپاهان)

نورافکن بعد خط خوردن از لیست تیم ملی فوتبال ایران، در لیگ برتر کیفیت بالای خود را به نمایش گذاشته است. او با ضربه شوتی که زد علاوه بر اینکه سهم زیادی در پیروزی زردپوشان مقابل استقلال داشت، بار روانی زیادی بر تیم حریف متحمل کرد. 

هافبک: امید عالیشاه(پرسپولیس)

کاپیتان پرسپولیس با وجود قامت کوتاه مقابل ذوب آهن از روی ضربه سر گلزنی کرد و با عملکرد خوبی که دارد روی عملکرد هجومی سرخ‌ها تاثیر بسیار مثبتی دارد. این بازیکن پرسپولیس همکاری مناسبی با دیگر بازیکنان هم دسته دارد و نبض هجومی پرسپولیس با او حال بهتری دارد.

هافبک: اشکان دژاگه(فولاد)

بازیکن با تجربه فولاد مقابل صنعت نفت آبادان عملکرد خوبی ارائه کرد و حتی در یک صحنه موقعیت عالی گلزنی برای دیگر بازیکنان تیمش آماده کرد اما انصاری نتوانست از این فرصت استفاده کرد. دژاگه در هفته‌های اخیر عملکرد خوبی در زمین ارائه می‌کند.

*خط حمله:

مهاجم: شهریار مغانلو(سپاهان)

مغانلو هم در هفته‌های اخیر آمادگی بالایی از خود نشان داده است. این مهاجم زردپوشان بارها سیاوش یزدانی مامور کنترل مستقیم خود را تحت فشار قرار داد و با دریافت ضربه پنالتی کاری که از یک مهاجم انتظار می‌رود را برآورده کرد.

مهاجم: عارف رستمی( مس کرمان)

بازی مس و نفت مسجد سلیمان به دلیل شرایط تیم‌های پایین جدولی از اهمیت زیادی برخوردار بود. رستمی برای تیمش دبل کرد تا شاگردان حسین خانی از این ایستگاه حساس لیگ برتر به سلامت عبور کنند. سهم او در پیروزی نارنجی پوشان غیر قابل انکار بود.

مهاجم: سهیل فداکار(ملوان)

در لیگی که برترین گلزن آن بعد از گذشت شانزده هفته با 6 گل صدرنشین است، گلزنی از اهمیت بالایی برخوردار است. با این اوصاف بازیکنان جانشین کار سختی برای گلزنی دارند. سهیل فداکار در دقیقه 63 به عنوان بازیکن تعویضی وارد زمین مسابقه شد و در دقیقه 79 توانست دروازه رقیب را باز کند. این گل برای ملوانی که هدف بقا در لیگ برتر را دنبال می‌کند از اهمیت زیادی برخوردار است. 

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.