12 روز تا برگزاری المپیک ریودوژانیرو؛

دارنده عنوان نخست المپیک ۲۰۱۲ لندن قرار است با ۵۵۵ ورزشکار در المپیک ۲۰۱۶ ریو شرکت کند.

به گزارش فرتاک ورزشی، المپیک 2016 ریو در حالی از 12 روز دیگر آغاز می‌شود که آمریکا قصد دارد همچون دوره گذشته با کسب بیشترین مدال طلا یک‌بار دیگر در رده نخست قرار بگیرد.

آمریکایی‌ها برای رسیدن به این هدف با کاروانی 555 نفره متشکل از 263 ورزشکار مرد و 292 ورزشکار زن در 27 رشته ورزشی به برزیل سفر خواهند کرد.

کاروان آمریکا در المپیک 2012 لندن و با ترکیبی متشکل از 530 ورزشکار توانست 46 طلا، 28 نقره و 29 برنز کسب کند و در صدر جدول توزیع مدال‌ها بایستد. حالا آمریکایی‌ها امیدوارند با با ترکیبی که 53 مدال‌آور دوره قبل نیز در آن حضور دارند، بتوانند از این مقام دفاع کنند.

در المپیک 2016 ریو همچنین یک رکورد دیگر نیز شکسته خواهد شد. پیش از این بیشترین تعداد ورزشکار زن شرکت‌کننده از یک کشور در المپیک مربوط به چین بود که در سال 2008 توانست 289 ورزشکار زن را به میدان بفرستد. این رکورد قرار است تا دو هفته دیگر توسط کاروان آمریکا که 292 ورزشکار زن را در لیست خود دارد، شکسته شود.

بدون شک اصلی‌ترین چهره کاروان آمریکا «مایکل فلپس» است، شناگری که 18 طلای المپیک را در کارنامه دارد و قرار است برای پنجمین و البته آخرین بار در این بازی‌ها حضور داشته باشد. فلپس از سال 2000 و در 15 سالگی جوان‌ترین شناگر تاریخ آمریکا در المپیک لقب گرفت. در جمع ورزشکاران آمریکایی همچنین باید به «آلیسون فیلیکس» و خواهران «سرنا و ونوس ویلیامز» اشاره کرد.

«فیلیپ داتون» در رشته سوارکاری، «امیل میلف» و «کیم روده» در تیراندازی نیز برای ششمین بار حضور در المپیک را تجربه خواهند کرد.

 

انتهای پیام/
کلمات کلیدی: المپیک ریو 2016 -