هواداران سلتیک در دیدار پلی آف لیگ قهرمانان در بازی برگشت از آوردن پرچم فلسطین به ورزشگاه منع شدند.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی، سلتیک، تیم براندن راجرز باید در پلی آف لیگ قهرمانان اروپا روز 17 آگوست در خانه و 6 روز بعد در دیدار خارج از خانه به مصاف هاپوئل بیر شوا رژیم صهیونیستی برود. اما سخنگوی سفارت رژیم صهیونیستی در لندن از هوادارانی که برای بازی برگشت از خانه خارج می شوند توصیه کرده که از آوردن پرچم فلسطین به ورزشگاه خودداری کنند.

پیش از این هواداران تیم اسکاتلندی در سال 2014 مبلغ 16 هزار پوند جریمه شدند بودند و دلیلش تکان دادن پرچم فلسطین در بازی اروپایی مقابل کی آی ریکاوویک بود.

سخنگوی سفارت در گفتگو با سان اسکاتلند گفته:«فکر نمی کنم این کار مجاز باشد. به هر حال، نمی دانم دلیلش چه می تواند باشد که شما اسکاتلندی باشید و پرچم فلسطین همراه داشته باشید. یعنی چه؟». بازی برگشت قرار است در ورزشگاهی برگزار شود که 25 کیلومتر با نوار غزه فاصله دارد. اما چرا اسکاتلندی ها پرچم فلسطین را تکان می دهند؟

هوادارن سلتیک معتقدند به خاطر حمایت خوبی که همیشه مردم فلسطین و مردم ایالت باسک و اتحادیه اسکاتلندی – ایرلندی از آن ها کرده اند، به آن ها احساس وابستگی و نزدیکی دارند. در سال 2012 در آخرین روز از دیدارهای لیگ اسکاتلند بسیاری از هواداران در سلتیک پارک به نشانه حمایت از فلسطینی ها پرچم این کشور را به همراه داشتند.

 

انتهای پیام/