کاپیتان اسبق استقلال می گوید جوانگرایی شفر به نفع این تیم است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

رضا عنایتی در این بارهگ فت: من نمی خواهم بر می گردم به عقب اما منصوریان هم در ابتدای حضورش در استقلال همین مشکل را داشت و با بسته شدن پنجره در نیم فصل دوم به جوان ها بازی داد و نایب قهرمان شد.شفر مربی حرفه ای است و یک مربی حرفه ای کاری را انجام می دهد که خیلی ها شاید نتوانند آن را انجام بدهند. بازی دادن به جوان ها شجاعت می خواهد که شفر داشت و نتیجه اش را گرفت.

 

او ادامه داد: به جای آنکه برنامه ریزی روی خریدهای وحشتناک گران باید روی جوان ها سرمایه گذاری کنیم چون آنها هم پول کمتری می گیرند و هم می توانند از نیروی جوانی و انگیزه شان استفاده کنند و باعث موفقیت تیم شوند.

 

کاپیتان اسبق استقلال در پاسخ به این سوال که آیا استقلال با بازیکنان جوان می تواند قهرمان شود یا نه گفت: ما با پیش بینی کنیم نمی توانیم کار کنیم. باید برمبنای داشته هایمان جلو برویم. با حضور بازیکنان جوان هم هزینه ها کاهش می یابد و هم آنها سال های سال می توانند بازی می کند. منصوریان هم اگر با همان جوان های سال اول  ادامه می داد استقلال بهتر می شد. جوان ها  انگیزه دارند و می توانند بی تجربکی شان را پوشش بدهند. آینده را نمی شود پیش بینی کرد.

 

او در مورد استفاده شفر از بازیکنان جوان می گوید: صد در صد مثبت بوده است و جوان ها باید قدر خود را بدانند و حاشیه ها باعث نشود از راه شان دور شوند.

 

عنایتی در مورد کارت های قرمزهای زیادی که بازیکنان در بازی های اخیر گرفته اند هم گفت: من خودم کلافه شده ام که چطور می شود یک تیم همیشه کارت قرمز بگیرد.  شما دیدید در بازی با نفت بعد از اخراج زکی پور چقدر روی بچه ها فشار آمد. اخراج های آنها فنی هم نیست و خیلی باید با آنها صحبت بشود. یک وقت کارت قرمز باعث می شود جلوی حمله حریف گرفته می شود طبیعی است ولی این اخراج ها اکثرا به دلیل اعتراض است.

 

کاپیتان سابق استقلال در مورد مشکلات این تیم که جلوی نتیجه های خوب را گرفته است هم گفت: مهمترین مشکل استقلال از هم گسیختگی است. یا بازیکنان هیجان دارند یا باور ندارند که می توانند نتیجه بگیرند. آنها در دقایقی از بازی نمی دانند باید چه کار کنند. بازیکنان وقتی توپ را از دست می دهند دنبال بازپس گیری نیستند. این چیزها است که نتیجه بازی را تغییر می دهد و شفر قطعا می تواند این مشکل را درست کند.

 

او در مورد شایعاتی که وجود دارد که کی روش به خاطر اختلاف با شفر بازیکنان زیادی را از استقلال به تیم ملی دعوت کرده هم گفت: من نمی خواهم منفی فکر کنم. قدیم ها هر باشگاهی که بازیکنانش به تیم ملی دعوت نمی شد جنجال درست می کرد. دعوت شدن به تیم ملی یعنی تیم با کیفیت است و فکر نمی کنم موضوع  لجبازی باشد. هم کی روش و هم شفر حرفه ای هستند و نیازی به این کارها ندارند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.