پیشکسوت باشگاه استقلال گفت: وقتی بازیکنانی منافع فردی‌شان را در تیم به منافع جمعی ترجیح می‌دهند وضعیت بهتر از این نمی‌شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ستار همدانی از نتایج استقلال چندان تعجب نکرده است. پیشکسوت آبی ها در گفتگویی عدم یکدلی بین بازیکنان را یکی از مهمترین دلایل ناکامی های اخیر استقلال قلمداد کرد.

*استقلال از جام‌حذفی کنار رفت. در لیگ هم حال و روز خوبی ندارد. آیا انتظار چنین نتایجی را داشتید؟

به هر حال نمی‌توان توقع چندانی از استقلالی که در این فصل می‌بینیم داشت. تیم در تابستان با بدترین وجه ممکن متلاشی شد. بازیکنان اصلی و مهمی را از دست داد و در عوض بازیکنانی را به جمع خود اضافه کرد که یا مصدوم بودند یا اصلاً در حد و اندازه‌های بازیکنانی که رفتند، نیستند. این نقایص را نمی‌توان نادیده گرفت و توقع داشت که تیم نتیجه بگیرد و در جام‌حذفی و یا لیگ قهرمانان به فینال برسد. تیم وضعیت خیلی بدی دارد.

* از نظر فنی؟

هم فنی و هم غیرفنی!

* درباره هر دو مورد توضیح می‌دهید؟

درباره بحث فنی باید بگویم تیم هر هفته تغییر ترکیب می‌دهد. هر بازی نفراتی را در خطوط مختلف خود می‌بیند که باعث می‌شود ناهماهنگی بدی در تیم به‌وجود بیاید. دلیلش هم به همان نداشتن مهره‌های خوب برمی‌گردد. شفر می‌خواهد بازیکنانش را بشناسد ولی هرگز کسی به اندازه لازم خواسته اش را برآورده نمی‌کند.

* از نظر غیرفنی منظورتان چیست؟

تیمی که وحدت و همدلی نداشته باشد هر قدر هم که از نظر فنی روی آن کار شود نمی‌تواند به نتایجی که مد نظر کادر فنی و هوادارانش است، دست یابد.

* بیشتر این موضوع را باز می‌کنید؟

البته! به تیم پرسپولیس اشاره می‌کنم. این تیم با داشتن همدلی بین بازیکنانش حتی با ۱۱، ۱۲ نفر بازیکن ثابت توانسته در لیگ نتایج خوبی بگیرد و در آسیا هم که در فینال است ولی متأسفانه یک‌دهم این یکدلی و همدلی را بین بازیکنان استقلال نمی‌بینیم. تقریباً هم می‌توان متوجه شد که ایراد کار از کجا و از سمت چه افرادی است. وقتی بازیکنانی منافع فردی‌شان را در تیم به منافع جمعی ترجیح می‌دهند وضعیت بهتر از این نمی‌شود. آن وقت است که سرمربی هر کاری بکند فایده‌ای ندارد.

* یعنی بازیکنانی هستند که نمی‌خواهند شفر نتیجه بگیرد؟

بازتر از این حرف بزنم متهم می‌شوم به اینکه برای تیم حاشیه ایجاد می‌کنم. فقط این‌قدر می‌گویم که کادر فنی و سرپرستی باید با ایجاد همدلی و وفاق بین نفرات تیم این فضا را بشکند و هرچه زودتر جلوی باند‌هایی که در تیم تشکیل شده را بگیرند. این وظیفه بر دوش کادر مدیریتی هم هست. دیدیم که آقای فتحی هم در این باره به اجرای نظم و انضباط تیمی اشاره مستقیمی داشته است. پس خودشان هم متوجه مسائل اینچنینی شده‌اند. باید مراقب باشند تا استقلال بیش از این ضرر نکند، چون دودش فقط به چشم هواداران می‌رود و آقایان در نهایت به پول و شهرت‌شان می‌رسند.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.