مدافع تازه‌وارد و ملی‌پوش استقلال امیدوار است بتواند راه موفقیت دفاع راست سابق آبی‌ها را طی کند و در استقلال شکوفا شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

باشگاه استقلال سرانجام بعد از کشمکش‌های پرشمار واکنشی رسمی به جذب صالح (سعادت) حردانی مدافع راست 23 ساله و ملی‌پوش فولاد خوزستان داشت. بعد از توافق انجام شده و معاوضه عارف آقاسی (به صورت قطعی) و آرش رضاوند (به صورت قرضی) در ازای هزینه رضایت‌نامه حردانی، این مدافع جوان به تفاهم با استقلال برای حضور در جمع شاگردان فرهاد مجیدی رسید. این مدافع جوان امروز قرارداد دو سال و نیمه‌اش را با استقلال امضا کرد تا در نیم‌فصل دوم برای آبی‌پوشان پایتخت بتواند به میدان برود.

حردانی در شرایطی به استقلال اضافه شده که در این فصل، احمد موسوی، وریا غفوری و کوین یامگا سه دفاع راست آبی‌ها بوده‌اند که موسوی بعد از اختلاف با مجیدی و نظر مخالف او، از فهرست استقلال در همان اوایل فصل کنار گذاشته شد، یامگا و غفوری اما به تناوب در این فصل به میدان رفته‌اند.

مهم‌ترین نکته درباره جذب صالح حردانی، احتمال تغییر سیستم بازی استقلال با حضور این بازیکن است. چرا که آبی‌ها با سیستم سه دفاعه، از غفوری و یامگا در پست وینگ‌بک راست بهره می‌بردند و بعید است که فرهاد مجیدی بخواهد حردانی را هم در همان پست میدان بدهد و به نظر می‌رسد فرهاد مجیدی دوباره به سیاست بازی با 4 مدافع بازگردد. ابتدا البته باید دید صالح حردانی به ترکیب اصلی راه پیدا می‌کند و یا یک گزینه خواهد بود برای پر کردن جای خالی غفوری و یامگا.

وارث شماره ۲

صالح حردانی که سابقه پوشیدن پیراهن تیم جوانان استقلال را هم در کارنامه‌اش دارد، در فولاد ابتدا شماره 32 و سپس 2 را به تن می‌کرد و به نظر می‌رسد که با توجه به خالی بودن شماره 2 در فهرست آبی‌پوشان، این شماره را در استقلال هم به تن کند. شماره 2 در ابتدای فصل در اختیار احمد موسوی قرار گرفته بود که بعد از جدایی او این شماره خالی شده است. فصل پیش هم محمد نادری این شماره را به تن می‌کرد و در ترکیب استقلال حضور داشت.

نگاهی به ادوار لیگ برتر نشان می‌دهد که خسرو حیدری با 11 فصل پوشیدن شماره 2 استقلال، رکورددار است و بعد از او امیرحسین صادقی 6 فصل تجربه پوشیدن شماره 2 آبی‌ها را دارد و جواد زرینچه هم که در لیگ برتر یکبار سابقه پوشیدن شماره 2 را دارد. البته آماری که گفته شد مربوط به 21 دوره برگزاری رقابت‌های لیگ برتر است و پیش از شکل‌گیری لیگ حرفه‌ای بزرگان استقلال همچون منصور پورحیدری، حسن نظری و شاهین بیانی این شماره را به تن می‌کردند.

شماره 2 در استقلال مانند اکثر باشگاه‌ها عمدتاً بر تن بازیکنانی بوده که در سمت راست به میدان می‌رفتند، از پورحیدری و زرینچه تا حیدری و موسوی. شاید برای نسل جدید هواداران استقلال، خاطرات خسرو حیدری بیش از سایرین در ذهن‌ها مانده باشد، ستاره خوش‌اخلاق و خوش‌تکنیک استقلال که سال‌ها در سمت راست آبی‌ها درخشید و یکی از برترین بازیکنان آبی‌پوش در تاریخ لیگ برتر به شمار می‌رود.

حضور در فهرست جام جهانی

هواداران استقلال امیدوارند با جذب صالح حردانی ستاره آینده‌دار و 23 ساله که در فهرست تیم ملی هم حضور دارد، این بازیکن بتواند خاطرات شیرین درخشش خسرو حیدری را در لباس شماره 2 استقلال تکرار کرده و در قامت بازی‌ساز و گل‌ساز برای استقلال بدرخشد. همان‌طور که خسرو حیدری با بیش از 220 بازی برای استقلال و تیم ملی فوتبال ایران این درخشش را توانست از خود به جای بگذارد. حردانی این شانس را دارد که یکی از مسافران جام جهانی هم باشد.

نکته ویژه این‌که خسرو حیدری هم در 23 سالگی نخستین فصل تجربه حضور حرفه‌ای خود را در ترکیب استقلال تجربه کرد و حالا صالح حردانی هم در این سن به ترکیب بزرگسالان استقلال رسیده و باید دید این بازیکن بعد از امضای رسمی قراردادش در ادامه فصل چه عملکردی را از خود در جمع شاگردان فرهاد مجیدی نشان می‌دهد.

مجیدی در تیم امید صالح حردانی را به فوتبال ایران معرفی کرد و حالا امیدوار است در همکاری جدیدش با این بازیکن جوان بتواند موفق شده و در کنار وریا غفوری باتجربه، تماشاگر درخشش این ستاره جوان باشد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.