مرد شماره ۲ تنیس جهان اعلام کرد که برای شرکت در آخرین گرنداسلم فصل جاری رقابت‌های تنیس به آمریکا سفر نمی‌کند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

و به نقل از نشریه آ اس اسپانیا، رافائل نادال اعلام کرد که امسال برای شرکت در رقابت‌های تنیس آزاد آمریکا، دومین گرنداسلم فصل، راهی نیویورک نخواهد شد.

به دلیل شیوع کرونا، از چهار گرنداسلمی که هر سال در رشته تنیس برگزار می‌شود، تنها یکی (گرنداسلم اول فصل، اوپن استرالیا) برگزار شده و دو گرند اسلم بعدی یعنی رولان گاروس و ویمبلدون برگزار نشده‌اند. با این حال به نظر می‌رسد که مسئولان رقابت‌های اوپن آمریکا با همه ریسک‌هایی که دارد، می‌خواهند آخرین گرنداسلم فصل را برگزار کنند.

نادال 19 قهرمانی در گرنداسلم‌ها دارد و با دفاع از عنوان قهرمانی‌اش در اوپن آمریکا می‌توانست با راجر فدرر به عنوان رکورددار قهرمانی در 4 تورنمنت مهم تنیس برابر شود. با این حال او ترجیح داده که سلامتی خودش را با رفتن به آمریکا به عنوان یکی از قطب‌های شیوع‌ کرونا در جهان به خطر نیندازد و برای رسیدن به رکورد رقیب سوئیسی‌اش چند ماه دیگر صبر کند.

نادال اما تنها تنیسوری نیست که این تصمیم را اتخاذ کرده است. چندی پیش هم نیک کرجیوس دومین تنیسور مطرح حال حاضر استرالیا اعلام کرد که در این رقابت‌ها شرکت نمی‌کند و از هم‌رشته‌ای‌های خود هم خواست که با عدم حضور در این مسابقات مسئولیت‌پذیری خود در قبال سلامت یکدیگر را نشان دهند.همچنین  با این وجود مقامات تنیس آمریکا قصد دارند مطابق برنامه قبلی آخرین گرنداسلم فصل را برگزار کنند.

مرد شماره 2 تنیس جهان درباره تصمیمش برای رقابت‌های اوپن آمریکا که قرار است از انتهای ماه میلای جاری به مدت 13 روز (31 آگوست تا 13 سپتامبر) برگزار شود، گفت:بعد از کلی فکر کردن، تصمیم گرفتم که امسال در اوپن آمریکا شرکت نکنم. وضعیت سلامت و بهداشت در تمام دنیا بعد از شیوع ویروس کرونا بسیار پیچیده شده است و به نظر می‌رسد که برخی چیزها از کنترل خارج شده است. می‌دانیم که تقویم رقابت‌های امسال بعد از 4 ماه وقفه در مسابقات واقعاً پیچیده شده است هرچند اگر خوب فهمیده باشم، خیلی‌ها در این مدت تلاش کردند که مسابقات برگزار شوند و من قدردان تلاش‌های‌شان هستم. اخیراً هم خبر رسید که رقابت‌های اوپن مادرید هم لغو شده است. در وضعیت فعلی که برای برگزاری تورنمنت‌ها بسیار پیچیده است، ضمن احترام به اتحادیه تنیس آمریکا و برگزار کنندگان رقابت‌های تنیس اوپن آمریکا و اتحادیه تنیسورهی حرفه‌ای (ATP) بابت تلاش‌های‌شان برای برگزاری رقابت‌های اوپن آمریکا، باید اعلام کنم که من امسال در این تورنمنت شرکت نخواهم کرد. این تصمیمی نبود که می‌‌خواستم بگیرم اما در این مورد به حرف قلبم گوش کردم و بنابراین ترجیح می‌دهم که امسال به آمریکا سفر نکنم.

با انصراف نادال، تعداد تنیسورهای غایب اوپن آمریکا که جزو 10 نفر برتر رده‌بندی ATP هستند به سه نفر رسید. پیش از نادال غیبت راجر فدرر (مرد شماره 4) به دلیل مصدومیت و گائل مونفیل فرانسوی (مرد شماره 9) قطعی شده بود.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.