تیم ملی والیبال بانوان ایران تمرینات خود را برای حضور در رقابت های انتخابی جهان در منطقه آسیای مرکزی آغاز کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی، مسابقات والیبال زنان انتخابی قاره آسیا در دو مرحله برگزار می شود که در مرحله نخست، رقابت ها در پنج گروه پیگیری می شود و تیم های قهرمان این پنج گروه به همراه پنج تیم برتر قاره آسیا در مرحله نهایی در دو گروه به مصاف یکدیگر می روند.

در مرحله نخست و در گروه آسیای مرکزی چهار تیم هند، مالدیو، ایران و بنگلادش از 26 آذرماه در کشور هند به مصاف یکدیگر می روند تا قهرمان این رقابت ها به مرحله دوم رقابت های انتخابی آسیا صعود کند.

تمرینات تیم ملی والیبال بانوان ایران نیز برای حضور شایسته در این رقابت ها از امروز (شنبه) با حضور 15 بازیکن آغاز شده است و تا اعزام به رقابت های انتخابی هند ادامه خواهد داشت.

شبنم علیخانی، ندا چملانیان، شکوفه صفری، مائده برهانی اصفهانی، فرزانه زارعی، فرزانه مرادیان، فرنوش شیخی، زینب گیوه، مهسا صابری، سودابه باقرپور، نگار کیانی، مه تا یحیاپور، نیلوفر ابراهیمی، نگین شیرتری و مهسا کدخدا 15 بازیکن شرکت کننده در این اردو هستند.

مایدا چیچیچ به عنوان سرمربی، فاطمه عبدالهی و زهرا واحدی (مربیان)، ساجده سروش (فیزیوتراپ)، سحر محمدیاری (ماساژور)، مریم فراتی (آنالیزور) و نازلی علیایی باویل به عنوان سرپرست، تیم ملی والیبال ایران را در این اردو همراهی می کنند.

هجدهمین دوره مسابقات والیبال قهرمانی زنان جهان از 8 تا 29 مهرماه سال 1397 با حضور 24 تیم به میزبانی ژاپن برگزار می شود و تا کنون حضور سه تیم برزیل (قهرمان سال 2015 آمریکای جنوبی)، آمریکا (قهرمان دوره گذشته این رقابت ها) و ژاپن (میزبان سال 2018) در این رقابت ها مسجل شده است.

روسیه با 13 مدال شامل هفت طلا، دو نقره و چهار برنز پرافتخارترین کشور این رقابت ها است و ژاپن (سه طلا، سه نقره و یک برنز ) و کوبا (سه طلا و یک نقره) در جایگاه های دوم و سوم قرار دارند.

 

انتهای پیام/