گزارش خبرنگار اعزامی فارس از ایتالیا

تیم ملی بسکتبال کشورمان در بازی نخست خود در انتخابی المپیک مقابل یونان مدعی نتیجه را واگذار کرد.

 به گزارش سرویس توپ و تور فرتاک ورزشی؛ تیم ملی بسکتبال کشورمان در نخستین بازی خود در مسابقات انتخابی المپیک امشب به مصاف یونان، یکی از مدعیان صعود به میدان رفت که در نهایت بازی را 87 بر 53 واگذار کرد.

بائرمن برای این مسابقه تیمش را با ترکیب بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی به میدان فرستاد.

کوارتر اول: 27 بر 21 یونان

یونانی ها کوارتر را بهتر از ایران آغاز کردند و حتی 7 بر 2 هم پیش افتادند، اما در ادامه کار درخشش حدادی نتیجه را به تساوی9 بر 9 کشاند.

یونانی ها یک بار دیگر با استفاده از تجربه بالای خود توانستند پیش بگیرند و سه امتیازی زیبای یخچالی ایران را به عدد 14 رساند.

بازیکنان کشورمان که زیر فشار دفاع و حمله حریف قرار داشتند، رفته رفته خود را در زمین پیدا می کردند. تشویق حدادی بعد از سه امتیازی او باعث بالا رفتن روحیه بازیکنان کشورمان شده بود.

حساب کار در ثانیه های پایانی 27 بر 18 بود که سه امتیازی زیبای جمشیدی ایران را صاحب بیست و یکمین امتیاز در کوارتر اول کرد. بائرمن در این کوارتر تعویض های پیاپیی را انجام داد و اکثر بازیکنان در میدان حاضر شدند.

کوارتر دوم:21 بر 10 به سود یونان

نخستین امتیاز ایران در این کوارتر توسط حدادی کسب شد. فشار دفاعی بالای یونانی مانع از حرکت بازیکنان کشورمان شده بود و 5 دقیقه از این کوارتر گذشته بود که آنها اختلاف را به 14 امتیاز رساندند و همین موضوع باعث درخواست وقت استراحت از سوی بائرمن شد.

یونانی ها که مدعی اصلی صعود محسوب می شوند با تجربه بالای خود هر لحظه اختلاف را افزایش می‌دادند. چند توپ لو دادن پیاپی از بازیکنان کشورمان فرصت خوبی را نصیب یونانی ها کرد.

حساب کار 48 بر 31 شده بود که حدادی پس از چند دقیقه استراحت وارد میدان شد. این بازیکن به دلیل بالا رفتن خطاهایش با تصمیم بائرمن روی نمیکت قرار داشت. در ثانیه آخر هم پرتاب سه امتیازی اوشین وارد سبد نشد تا نیمه نخست با همان حساب 48 بر 31 به سود یونان به پایان برسد.

کوارتر سوم: 22 بر 16

در همان اتبدای کوارتر سوم حامد حدادی چهارمین خطای خود را دریافت کرد تا کار برای ایران سخت تر شود. توپ های لو رفته بازیکنان کشورمان به دلیل حساسیت بازی بالا بود و یونانی ها به خوبی از این فرصت ها استفاده می کردند.

حساب کار 56 بر 36 بود که اصلانی به جای جمشیدی وارد میدان شد.جیانیس ستاره یونانی ها در این مسابقه بود و اکثر حرکت های او به امتیاز ختم می‌شد و بهترین امتیاز آور تیمش بود.

حساب کار 63 بر 42 که جمشیدی سه امتیازی را وارد سبد کرد.

کمتر از دو دقیقه مانده بود مانده بود که آرمان زنگنه دچار مصدومیت نسبتا جدی شد و به بیرون زمین رفت. بازیکنان کشورمان در ثانیه های پایانی این کوارتر را بهتر کنترل کردند و در نهایت بازی 66 بر 47 به سود یونان خاتمه یافت.

کوارتر چهارم:

کوارتر چهارم در حالی آغاز شد که دو تیم در سه دقیقه نخست در امتیاز آوری چندان موفق نبودند و تنها 5 امتیاز وارد سبد دو تیم شده بود.

بازیکنان کشورمان دفاع خوبی را نسبت به سه کوارتر دیگر داشتند و حریف را بهتر کنترل کرده بودند.

سه دقیقه و 30 ثانیه مانده بود و حساب کار 76 بر 51 بود که حدادی با دریافت پنجمین خطا از بازی خارج شد و صدیقی به جای وی به میدان آمد. زنگنه هم به دلیل مصدومیت دیگر نتوانست ادامه دهد.

کاردوست آخرین نفری که در این مسابقه برای ایران بازی کرد و در نهایت حساب کار 87 بر 53 به سود یونان به پایان رسید.

تیم ملی کشورمان فردا ساعت 20/30 مقابل مکزیک به میدان می رود.

منبع: خبرگزاری فارس