بسکتبال جوانان آسیا و انتخابی جهان؛

مرحله مقدماتی مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا با نهایی شدن جایگاه تیم ها و معرفی چین، چین تایپه، فیلیپین، هند، لبنان، کره جنوبی، ژاپن و ایران به عنوان هشت تیم برتر به پایان رسید

به گزارش سرویس توپ و تور فرتاک ورزشی، دیدارهای روز پایانی مرحله مقدماتی بیست و چهارمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جهان روز چهارشنبه برگزار شد و طی آن دوازده تیم شرکت کننده با برگزاری دیدارهای خود در این روز، جایگاه و شرایط خود برای ادامه مسابقات را مشخص کردند.

در این روز از رقابت ها چین مقابل تایلند پیروز شد تا تنها تیم بدون باخت مسابقات بسکتبال جوانان آسیا در پایان مرحله مقدماتی باشد چراکه لبنان که تا پیش از روز آخر مرحله مقدماتی بدون باخت بود، در این روز مقابل ایران تن به شکست داد و یک باخت در کارنامه خود ثبت کرد. 

نتایج دیدارهای روز پایانی مرحله مقدماتی مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جهان به شرح زیر است: 

گروه A

* چین ۹۸ - تایلند ۵۱

* فیلیپین ۱۰۵ - هند ۸۲

* چین تایپه ۹۹ - عراق ۶۱

گروه B

* کره جنوبی ۱۰۷ - اندونزی ۵۶ 

* ایران ۷۶ - لبننا ۵۴

* ژاپن ۹۸ - قزاقستان ۷۸ 

در پایان مرحله مقدماتی مسابقات بسکتبال جوانان آسیا و انتخابی جهان تیم های چین و لبنان صدر جدول رده بندی گروه های اول و دوم این رقابت ها را از آن خود کردند. در پایان این مرحله تیم بسکتبال جوانان کشورمان با مجموع سه برد برابر اندونزی، قزاقستان و لبنان و شکست مقابل ژاپن و کره جنوبی در رده چهارم گروه B ایستاد. 

رده بندی دوازده تیم شرکت کننده در مسابقات بسکتبال جوانان آسیا و انتخابی جهان در پایان مرحله مقدماتی به شرح زیر است: 

گروه A

۱- چین (۵ بازی، ۵ برد، بدون باخت، ۲۰ امتیاز)

۲- چین تایپه (۵ بازی، ۴ برد، یک باخت، ۹ امتیاز)

۳- فیلیپین (۵ بازی، ۲ برد، ۳ باخت، ۷ امتیاز)

۴- هند  (۵ بازی، ۲ برد، ۳ باخت، ۷ امتیاز)

۵- عراق (۵ بازی، یک برد، ۴ باخت، ۶ امتیاز)

۶- تایلند (۵ بازی، یک برد، ۴ باخت، ۶ امتیاز)

گروه B

۱- لبنان (۵ بازی، ۴ برد، یک باخت، ۹ امتیاز)

۲- کره جنوبی (۵ بازی، ۴ برد، یک باخت، ۹ امتیاز)

۳- ژاپن (۵ بازی، ۳ برد، ۲ باخت، ۸ امتیاز)

۴- ایران (۵ بازی، ۳ برد، ۲ باخت، ۸ امتیاز)

۵- قزاقستان (۵ بازی، یک برد، ۴ باخت، ۶ امتیاز)

​۶- اندونزی (۵ بازی، بدون برد، ۵ باخت، ۵ امتیاز)

به گزارش مهر،  بیست و چهارمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جهان روز جمعه با برگزاری دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی پیگیری می شود. در این مرحله از رقابت ها تیم های اول تا چهارم هر گروه به صورت ضربدری با تیم های گروه مقابل دیدار خواهند کرد. 

بر این اساس تیم های چین، چین تایپه، فیلیپین و هند به عنوان تیم های اول تا چهارم گروه A همراه با لبنان، کره جنوبی، ژاپن و ایران به عنوان چهار تیم برتر گروه B در مرحله یک چهارم نهایی به مصاف حریفان خود خواهند رفت. ضمن اینکه تیم های عراق، تایلند، قزاقستان و اندونزی نیز از دور رقابتها کنار رفتند. 

هشت تیم برتر مرحله مقدماتی دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جهان امروز پنجشنبه استراحت خواهند داشت و روز جمعه دیدارهای خود را برای صعود به مرحله نیمه نهایی برگزار می کنند. در این مرحله از مسابقات تیم بسکتبال جوانان ایران به مصاف چین می رود که مدافع عنوان قهرمانی مسابقات است. 

برنامه دیدارهای مرحله یک چهارم نهایی مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جهان به شرح زیر است:

جمعه هشتم مردادماه

مرحله یک چهارم نهایی

* کره جنوبی - فیلیپین 

* چین تایپه - ژاپن

* لبنان - هند 

* چین- ایران 

بیست و چهارمین دوره مسابقات بسکتبال قهرمانی جوانان آسیا و انتخابی جهان یکشنبه هفته آینده با تعیین بهترین ها به پایان می رسد. سه تیم برتر این رقابت ها صاحب سهمیه جهانی خواهند شد. 

 

انتهای پیام/