سرمربی تیم ملی زیر 21 سال گفت: هدف والیبال ایران در لیگ جهانی امسال آماده سازی برای حضور شایسته در المپیک 2016 برزیل است.

به گزارش سرویس توپ و تور فرتاک ورزشی، سرمربی تیم ملی والیبال زیر 21 سال ایران گفت: هدف والیبال ایران در لیگ جهانی امسال آماده سازی برای حضور شایسته در المپیک 2016 برزیل است و در این راه باید همه از تیم ملی حمایت کنند.

پیمان اکبری درباره عملکرد تیم ملی ایران در هفته های اول و دوم لیگ جهانی گفت: واقعیت این است که تیم ایران بعد از بیماری فرهاد قائمی و مصدومیت امیر غفور کامل نیست. دعا می کنیم که هر چه زودتر این بازیکنان سلامتی خود را به دست آوردند و به جمع ملی پوشان برگردند.

وی با بیان اینکه تیم ملی والیبال ایران در لیگ جهانی نیز با تیم های قدرتمندی همگروه بوده است، گفت: در گروه های سختی قرار گرفتیم به ویژه هفته دوم که با تیم بدون شکست صربستان همگروه بودیم. از سوی دیگر برزیل نیز با توجه به میزبانی بازی های المپیک در تمام رشته ها از جمله والیبال در بهترین شرایط ممکن به سر می برد.

سرمربی تیم والیبال پیکان تهران در تشریح سختی گروه ایران گفت: به عنوان مثال تیم صربستان که ملی پوشان ایران در آخرین مسابقه هفته دوم سه بر یک مغلوب این تیم شدند، بازیکنان ذخیره اش چیزی کمتر از اصلی نیستند، بلکه حتی بهتر از آنان در میدان ظاهر شدند.

وی به بازیکنان ذخیره این تیم که در مقابل ایران بازی کردند، اشاره کرد و گفت: آنان عملکرد خیلی خوبی داشتند و صربستان امسال یکی از مدعیان قهرمانی در لیگ جهانی والیبال خواهد بود.

اکبری در ادامه به مصدومیت کهنه شهرام محمودی اشاره کرد و گفت: شهرام تنها پشت خط زن تیم ملی والیبال ایران در هفته های اول و دوم لیگ جهانی بود و این بازیکن هنوز آسیب دیدگی کهنه اش خوب نشده است. بنابراین انتظارات باید از این بازیکن در حد اعتدال باشد هر چند که محمودی نیز با انرژی و تمام توان بازی می کند.

وی در پاسخ به این سئوال که عملکرد تیم ملی والیبال ایران را در هفته سوم لیگ جهانی چگونه پیش بینی می کنید؟ گفت: مهم نیست که تیم ایران در لیگ جهانی چه نتیجه ای می گیرد، باید از این تیم حمایت کنیم تا در المپیک نتیجه خوبی به دست آورد. قطعا این بازیکنان همان بازیکنانی هستند که در لیگ جهانی سال 2014 مقام چهارم و در قهرمانی جهان ششم شدند، اما امسال هدف گذاری والیبال ایران متفاوت است.

سرمربی سابق تیم ملی ب والیبال ایران گفت: بهترین بازیکنان جهان را در اختیار داریم و باید از آنان در رویدادهای پیش رو حمایت کنیم. سعید معروف بهترین پاسور جهان، میلاد عبادی پور جوان آینده داری که در دو هفته لیگ جهانی بسیار خوب ظاهر شده است و همه بازیکنان تیم ملی والیبال را باید حمایت کنیم.

هفته سوم لیگ جهانی والیبال از روز جمعه 11 تیرماه آغاز می شود و تیم ملی والیبال ایران در گروه سوم سطح یک میزبان تیم های آرژانتین، ایتالیا و صربستان خواهد بود.

منبع: برنا