تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین بازی خود در مسابقات انتخابی خود مقابل مکزیک نیمه اول را واگذار کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی؛ تیم ملی بسکتبال کشورمان از ساعت 20 و 30 دقیقه امشب در سالن پالاالمپیکوی شهر تورین به مصاف مکزیک رفت.

ملی پوشان کشورمان که در بازی اول مقابل تیم قدرتمند یونان نتیجه را واگذار کرده بودند، در این مسابقه با همان ترکیب بازی قبل یعنی بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی به میدان رفتند.

کوارتر اول: 17 بر 14 مکزیک

کوارتر اول با یک حرکت از حدادی در زیر حلقه و امتیاز آغاز شد. د در در اختیار ادامه کار مکزیکی‌ها بازی را در اختیار گرفتند و چندین امتیاز پیاپی را کسب کردند.تا اختلاف 10 شود.

دقایقی از بازی نگذشته بود که ارسلان کاظمی در یک صحنه زمین خورد و دچار مصدومیت شد و مشایخی جای او را گرفت.

مکزیکی ها همچنان در امتیازآوری موفق بودند و حملات ایران ثمری نداشت تا اینکه جمشیدی با یه پرتاب سه امتیازی کشورمان را به امتیاز 7 رساند.

در یک دقیقه پایانی ملی پوشان کشورمان در دفاع و حمله منسجم تر کار کردند و 5 امتیاز پیاپی حساب کار را 17 بر 12 کرد.مکزیکی‌ها در امتیاز 17 باقی مانده بودند و 2 امتیاز حسن زاده باعث شد کوارتر اول 17 بر 14 شود.

 

کوارتر دوم: 19 بر 12 مکزیک

 

کوارتر دوم بازی را ایران بهتر آغاز کرد و حامد حدادی همانند کوارتر اول نخستین امتیاز بازی را از آن خود کرد و در ادامه محمد حسن زاده حساب کار را 18 بر 17 به سود کشورمان کرد تا پس از حدود یک کوارتر از حریف پیش بیفتیم.

 

مکزیکی ها که غافلگیر شده بودند برای لحظاتی در دفاع و حمله سراسیمه بودند، اما در ادامه توانستند دوباره برتری را از آن خود کنند. حدادی در زیر حلقه عملکرد بسیار خوبی داشت و بیشتر ریباندها را انجام می‌داد.

 

عدنان دورقی هم در این کوارتر به جای اصلانی وارد میدان شده بود. حساب کار 29 بر 21 بود که پرتاب حدادی وارد سبد نشد و در برگشت دورقی روی بازیکن حریف خطا کرد.

 

حدادی که به ظاهر از روند بازی ناراحت بود سه دقیقه مانده بود جای خود را به کاردوست داد. در ادامه کار خطا روی جمشیدی دو پرتاب را به ایران داد که این بازیکنان هر دو را وارد سبد کرد تا حساب کار 36 بر 26 همچنان به سود یونان شود.

 

در ثانیه های پایانی حمات دو تیم حاصلی نداشت و بازی با همان نتیجه 36 بر 26 در نیمه اول به پایان رسید.

ادامه دارد...


منبع: خبرگزاری فارس

کلمات کلیدی: تیم ملی بسکتبال -