تیم ملی بسکتبال کشورمان در دومین بازی خود در مسابقات انتخابی خود مقابل مکزیک شکست خورد و از رسیدن به دور بعد بازماند.

به گزارش فرتاک ورزشی؛ تیم ملی بسکتبال کشورمان از ساعت 20 و 30 دقیقه امشب در سالن پالاالمپیکوی شهر تورین به مصاف مکزیک رفت.

ملی پوشان کشورمان که در بازی اول مقابل تیم قدرتمند یونان نتیجه را واگذار کرده بودند، در این مسابقه با همان ترکیب بازی قبل یعنی بهنام یخچالی، محمد جمشیدی، ارسلان کاظمی، اوشین ساهاکیان و حامد حدادی به میدان رفتند که در پایان با نتیجه 75 بر 70 شکست خوردند.

کوارتر اول: 17 بر 14 مکزیک

کوارتر اول با یک حرکت از حدادی در زیر حلقه و امتیاز آغاز شد. د در در اختیار ادامه کار مکزیکی‌ها بازی را در اختیار گرفتند و چندین امتیاز پیاپی را کسب کردند.تا اختلاف 10 شود.

دقایقی از بازی نگذشته بود که ارسلان کاظمی در یک صحنه زمین خورد و دچار مصدومیت شد و مشایخی جای او را گرفت.

مکزیکی ها همچنان در امتیازآوری موفق بودند و حملات ایران ثمری نداشت تا اینکه جمشیدی با یه پرتاب سه امتیازی کشورمان را به امتیاز 7 رساند.

در یک دقیقه پایانی ملی پوشان کشورمان در دفاع و حمله منسجم تر کار کردند و 5 امتیاز پیاپی حساب کار را 17 بر 12 کرد.مکزیکی‌ها در امتیاز 17 باقی مانده بودند و 2 امتیاز حسن زاده باعث شد کوارتر اول 17 بر 14 شود.

کوارتر دوم: 19 بر 12 مکزیک

 

کوارتر دوم بازی را ایران بهتر آغاز کرد و حامد حدادی همانند کوارتر اول نخستین امتیاز بازی را از آن خود کرد و در ادامه محمد حسن زاده حساب کار را 18 بر 17 به سود کشورمان کرد تا پس از حدود یک کوارتر از حریف پیش بیفتیم.

 

مکزیکی ها که غافلگیر شده بودند برای لحظاتی در دفاع و حمله سراسیمه بودند، اما در ادامه توانستند دوباره برتری را از آن خود کنند. حدادی در زیر حلقه عملکرد بسیار خوبی داشت و بیشتر ریباندها را انجام می‌داد.

 

عدنان دورقی هم در این کوارتر به جای اصلانی وارد میدان شده بود. حساب کار 29 بر 21 بود که پرتاب حدادی وارد سبد نشد و در برگشت دورقی روی بازیکن حریف خطا کرد.

 

حدادی که به ظاهر از روند بازی ناراحت بود سه دقیقه مانده بود جای خود را به کاردوست داد. در ادامه کار خطا روی جمشیدی دو پرتاب را به ایران داد که این بازیکنان هر دو را وارد سبد کرد تا حساب کار 36 بر 26 همچنان به سود یونان شود.

 

در ثانیه های پایانی حمات دو تیم حاصلی نداشت و بازی با همان نتیجه 36 بر 26 در نیمه اول به پایان رسید.

کوارتر سوم:

در نیمه دوم و کوارتر سوم ایرن با یک تغییر نسبت به آغاز بازی وارد میدان شد و حسن‌زاده جای حدادی را گرفت. ارسلان کاظمی هم که در کوارتر اول مصدوم شده بود با بهبودی به میدان بازگشت.

بازی با 11 اختلاف به سود مکزیک پیش می‌ رفت که پرتاب سه امتیازی زیبای یخچالی وارد سبد شد که خطا هم روی گرفته شد تا یک پرتاب هم نصیب ایران شود. یخچالی با 4 امتیاز خود اختلاف را به 7 رساند. در حالی که 6 دقیقه از بازی گذشته بود حدادی همچنان روی نیمکت بود.

در ادامه کار حرکت خوب جمشیدی ایران را به امتیاز 38 رساند اما در برگشت مکزیکی‌ها با پرتاب سه امتیازی خودشان را 48 امتیازی کردند.

زیرکی مشایخی خطای دفاع از بازیکن حریف گرفت که پس از آن حسن زاده توپ را وارد سبد کرد تا در سه دقیقه پایانی اختلاف همان 7 امتیاز باشد.

دو دقیقه پایانی این کورارتر حساس دنبال می‌ شد و امتیاز کاظمی و پرتاب سه امتیازی زیبای سجاد مشایخی حساب کار را 48 بر 47 کرد تا اختلاف به یک امتیاز برسد. ناراحتی سرمربی مکزیک از این نتیجه باعث شد درخواست وقت استراحت بدهد.

در نهایت این کوارتر 53 بر 47 به سود مکزیک خاتمه یافت.

کوارتر چهارم:

10 دقیقه پایانی را بازیکنان کشورمان فوق العاده آغاز کردند و دو پرتاب پیاپی بهنام یخچالی سالن را منفجر کرد و ایران را 2 امتیاز از حریف پیش انداخت و در ادامه بلاک حدادی کار را برای مکزیک سخت کرد و سرمربی مکزیک چاره ای جز تایم اوت نداشت.

ارسلان کاظمی که در کوارتر چهارم بازی خوبی را به نمایش گذاشته بود دو پرتاب پنالتی اش را گل زد و اختلاف را به سه امتیاز و نتیجه 61 بر 58 رساند.

بازی خوب شاگردان درک بائرمن ادامه داشت و بعد از دو امتیاز مکزیکی‌ها و رساندن اختلاف به دو، سرمربی ایران درخواست وقت استراحت داد تا از فشار بازی کاسته شود.

در یک دقیقه  پایانی بار دیگر مکزیکی‌ها پیش افتادند و بائرمن بعد از آن درخواست استراحت داد.

در ثانیه های پایانی هم مکزیک تیم برتر بود و در نهایت 75 بر 70 پیروز شد.


منبع: کاپ