گفت و گو با رئیس فدراسیون تنیس روی میز

بخشی از عملکرد به تمرینات بستگی دارد اما قرعه کشی المپیک نیز بر عملکرد بازیکنان تاثیر گذار است./همین که بازیکنان ما بتوانند در مرحله مقدماتی المپیک صاحب برد در یک بازی شوند، قابل قبول است.

به گزارش سرویس توپ و تور فرتاک ورزشی؛ مهرداد علی قارداشی در مورد چگونگی پیگیری برنامه‌های آماده‌سازی پینگ‌پنگ‌بازان المپیکی اظهار کرد: از یک هفته پیش ندا شهسواری همراه با مریم صامت و دو حریف تمرینی از کره شمالی تمریناتش را در گرگان از سر گرفت. نوشاد و نیما عالمیان هم با هم در بابل تمرین می‌کنند.

وی در مورد برنامه‌های تمرینی این بازیکنان تا پیش از اعزام به المپیک ریو خاطرنشان کرد: اعضای کادر فنی با توجه به اینکه کمتر از یک ماه به آغاز المپیک ریو باقی مانده است و همچنین با در نظر گرفتن تقویم فدراسیون جهانی ترجیح داده‌اند که بازیکنان اعزام دیگری نداشته باشند و به صورت داخلی تمریناتشان را دنبال کنند.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز در این رابطه ادامه داد: بر همین اساس نوشاد و نیما عالمیان و ندا شهسواری تا زمان اعزام به ریو تمرینات خود را به صورت داخلی و با حضور حریفان تمرینی‌شان ادامه خواهند داد. از اواخر تیرماه هم کمپ تمرینی صلح و دوستی با حضور دو بازیکن کره جنوبی و حریفان تمرینی کره شمالی آغاز می‌شود و نوشاد و نیما در آن شرکت خواهند کرد.

قارداشی در مورد عملکرد پینگ‌پنگ‌بازان المپیکی در ریو و انتظاری که در این زمینه از آنها دارد، گفت: به هر حال بخشی از عملکرد به تمرینات بستگی دارد، اما قرعه‌کشی هم تعیین‌کننده بخشی دیگری از عملکرد است. آنچه مسلم است سطح المپیک از هر رویداد دیگری بالاتر است. این رقابت‌ها با حضور ۷۰ بازیکن در بخش مردان و زنان برگزار می‌شود، در حالیکه بهترین رنکینگ بازیکنان المپیکی ما مربوط به نوشاد است که جایگاه ۱۰۲ را در اختیار دارد.

وی در بخشی از این گفتگو تاکید کرد: البته عملکردی که بازیکنان ما در رقابت‌های اخیر داشتند قابل قبول بود، حتی نوشاد توانست خیلی بالاتر از سطح خودش ظاهر شود و بازیکنی که رنکینگ ۴۰ دنیا را در اختیار دارد شکست دهد. در مورد المپیک ریو هم باید همزمان به عملکرد یک سال گذشته بازیکنان، رنکینگ آنها و جایگاه حریفانشان توجه داشته باشیم.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز گفت: از نظر من همین که بازیکنان ما بتوانند در مرحله مقدماتی المپیک صاحب برد در یک بازی شوند، قابل قبول است و این به نوعی ملاک ما برای ارزیابی آنهاست. در المپیک لندن نمایندگان ما صاحب برد در گیم شدند اما امید داریم در ریو بتوانیم برنده یک بازی کامل شویم، البته اینکه اگر هم نتیجه دیدار خود را واگذار کردند باید ببینیم مقابل چه حریفی قرار گرفته بودند.