در گروه دوم جام جهانی 2018 نیمی از سرمربیان پرتغالی هستند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 31 روز تا آغاز جام جهانی 2018 روسیه باقی مانده و تیمها در تب و تاب آماده سازی به سر می برند. در این راه به رسم هر روز به بررسی سرمربیان هر گروه می پردازیم و امروز نوبت به گروه دو رسیده است. جایی که تیم ملی ایران هم در آن حضور دارد. در این گروه دو سرمربی پرتغالی، یک اسپانیایی و یک فرانسوی دیده می شوند. گران ترین مربی در این گروه یولن لوپتگی است و ارزان ترین نفر، اروه رنارد است.

گروه B: پرتغال، اسپانیا، مراکش و ایران

پرتغال: قهرمانی با فرناندو سانتوس در جام ملت‌های اروپا در سال 2016 حالا انتظارات از او را بالاتر برده است. سانتوس در تیمش ستاره‌ای به نام کریستیانو رونالدو را دارد که فاتح 5 توپ طلای جهان است. این مربی که سال‌ها در لیگ یونان مربیگری کرده بارها مربی سال فوتبال این کشور شده و 4 سال سرمربی تیم ملی یونان هم بود. سانتوس با درآمد 2.25 میلیون یورو از تیم ملی پرتغال جزو مربیان پردرآمد است و اگر چه تیمش در جام کنفدراسیون‌ها به عنوانی بهتر از سومی نرسید اما در جام جهانی امیدوار است با ستاره‌های تیمش دست به کار بزرگی بزند.

اسپانیا: قهرمان جام جهانی 2010 که در جام‌ ملت‌های 2008 و 2012 اروپا قهرمان شده بود، پس از آنکه با افت در جام‌ جهانی 2014 و جام ملت‌های 2016 مواجه شد، یولن لوپتگی را سرمربی تیمش کرد و او هم موفق شد آنها را با قدرت به روسیه برساند. قهرمانی با تیم‌های زیر 19 و 21 سال اسپانیا در اروپا نشان از آن دارد که لوپتگی می‌تواند با لاروخا بار دیگر قهرمانی در جام جهانی را تجربه کند. حقوق سرمربی اسپانیا در سال 3 میلیون یورو است.

مراکش: هروه رنارد با قهرمان کردن زامبیا و ساحل‌عاج در جام‌های ملت‌های آفریقای طی سال های 2012 و 2015 جزو مربیان موفق سال‌های اخیر قاره آفریقاست. او مراکش را به روسیه رسانده و حالا می‌خواهد در قامت سرمربی یک تیم در جام جهانی هنر مربیگری‌اش را بیش از گذشته نشان دهد. رنارد با دستمزد 780 هزار دلار در سال در میان مربیان ارزان قیمت تیم‌های حاضر در روسیه قرار دارد اما موفقیت‌هایی که او توانسته در گذشته به دست آورد و صعود بی‌دردسر مراکشی‌ها به جام جهانی بیانگر آن است که شیرهای اطلس حرف‌های زیادی برای گفتن با رنارد در روسیه دارند.

ایران: کارلوس کی‌روش سومین جام جهانی‌ متوالی‌اش را تجربه می‌کند. او برای دومین بار روی نیمکت ایران در بالاترین مسابقات ملی جهان می‌نشیند و به رغم اینکه تیمش در گروه دشوارتری نسبت به دوره گذشته قرار گرفته اما او بسیار امیدوار به صعود است. سرمربی پرتغالی که دستمزد وی در سال 2 میلیون یورو است، توانست ایران را خیلی زودتر از آنچه تصورش می‌شد با 12 بازی و تنها دو گل خورده مسافر روسیه کند. کی‌روش که در جام جهانی 2010 روی نیمکت پرتغال نشسته بود، در 2018 باید با تیم ملی کشورش، اسپانیا و مراکش مصاف دهد و این در حالی است که رسیدن تیم او به جمع 16 تیم مرحله یک هشتم نهایی اتفاقی فراتر از باور خوش‌بین‌ترین هوادار فوتبال در ایران است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.