در 2014 ایران کمترین گل خورده نسبت به دوره های قبلی حضورش را به ثبت رساند اما در فاز گلزنی نیز با ناکامی، برزیل را ترک کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

ایران در حالی به روسیه می رود که از پتانسیل نیروی انسانی خوبی بهره می برد. ستاره های لیگ داخلی در کنار لژیونرهای موفق فوتبال ایران، تیم دلخواه کارلوس کی روش را تشکیل داده اند و او امیدوار است همچون جام جهانی برزیل یک طلسم بزرگ دیگر را نیز بشکند.

 

در جام  جهانی 78، 98 و 2006 ایران به ترتیب 8، 4 و 6 گل دریافت کرد اما در جام جهانی قبلی، تیم ملی کشورمان تنها 4 بار دروازه اش را باز شده دید و به نوعی تیم کارلوس کی روش موفق شد بهترین خط دفاعی تاریخ ایران در جام جهانی را همراه با تیم خاطره ساز جلال طالبی تصاحب کند.

اما یوزها هرچه در فاز دفاعی خوب کار کردند، در خط حمله ناکام بودند. مهاجمان ایران از تک فرصت های به دست آمده استفاده نکردند تا این که در پایان جام، ایران با تنها یک گل زده برزیل را ترک کند.

این اتفاقی بی نظیر در فوتبال ایران بود. پیش تر در تمام دوره، تیم ملی 2 گل در جام های جهانی به ثمر رسانده بود. در آرژانتین ایرج دانایی فرد و حسن روشن گلزنی کردند، در فرانسه حمید استیلی و مهدی مهدوی کیا موفق به این کار شدند، یحیی گل محمدی و سهراب بختیاری زاده گل های تیم برانکو را زدند و رضا قوچان نژاد تک گل تیم کارلوس کی روش در مسابقات جام جهانی را به ثبت رساند.

حالا ایران با بازیکنان هجومی به مراتب بهتر نسبت به جام قبلی راهی روسیه خواهد شد و اهالی فوتبال انتظار دارند باوجود تقابل با حریفان قدرتمند، تیم ملی کشورمان بتواند حداقل با شایستگی دروازه حریفان را تهدید و حتی فتح کند و همانطور که در جام جهانی 2014 با عملکرد خوب در فاز دفاعی رکورد زد، این بار در خط حمله طلسم ناکامی ها را بشکند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.