تیم‌ملی ایران فردا باید اولین بازی‌اش در جام‌جهانی را برابر مراکش برگزار کند؛ یک مسابقه مهم که برای ما حکم فینال را دارد، اما در همین گام نخست برگزار می‌شود.

به گزارش فرتاک ورزشی،

به‌خاطر پلیس‌بازی‌هایی که کارلوس کی‌روش در این مدت در آورده، هنوز نمی‌دانیم تیم‌ملی با چه ترکیبی قرار است به مصاف حریف آفریقایی‌اش برود، اما با توجه به گمانه‌زنی‌هایی که درمورد ارنج ایران وجود دارد، می‌توان گفت تیم‌ملی فردا 3چهره ویژه با انگیزه‌های مضاعف دارد، 3نفری که حضورشان در این آوردگاه مهم غیرمنتظره است، اما فقط همین یک 90دقیقه را فرصت دارند که نشان بدهند لیاقت این موقعیت را داشته‌اند.

شاید اغراق نباشد اگر بگوییم طی 7سال حضور کارلوس کی‌روش در ایران، هرگز این همه فشار روی یک بازیکن وجود نداشته است. انتقادات ماه‌های اخیر از روزبه چشمی واقعا وحشتناک بوده، اما هر چقدر سایرین مقابل او ایستاده‌اند، سرمربی تیم‌ملی پشت بازیکنش قرار گرفته و حتی او را ملقب به‌عنوان «مدرن‌ترین مدافع 10سال گذشته فوتبال ایران» کرده است. قاعدتا ستایش غلو شده کی‌روش که معمولا در مورد هیچ بازیکنی با این لحن حرف نمی‌زند، باید روحیه روزبه را به عالی‌ترین سطح ممکن رسانده باشد. پس ما منتظریم فردا بهترین بازی عمر چشمی را ببنیم؛ نمایشی که بعدش از ته‌دل بگوییم: «کی‌روش تو دیگه کی هستی!»

در حالت عادی شاید  انتظار می‌رفت پژمان منتظری دفاع راست تیم‌ملی در جام‌جهانی باشد، اما ظاهرا کی‌روش تصمیمش را گرفته و قصد دارد رامین رضاییان را در ترکیب اصلی قرار بدهد. این، موضوعی است که از مسابقات تدارکاتی تیم‌ملی استنتاج می‌شود. اگر این‌طور باشد، رضاییان با عالی‌ترین موقعیت زندگی‌اش برای پایان دادن به افول دو سال گذشته مواجه خواهد شد. رامین در این مدت افت کرده و از آن بازیکن آماده پرسپولیس فاصله گرفته. او حتی در تیم عجیب‌و‌غریب اوستنده بلژیک هم عمدتا نیمکت‌نشین بود، اما حالا می‌تواند با یک عملکرد بی‌نقص در دفاع و احیانا ارسال یکی از آن پاس گل‌های طلایی‌اش، بازار واقعی اروپا را به روی خودش باز کند. اگر ماموریت روزبه چشمی این است که نشان بدهد جای جلال حسینی در تیم‌ملی خالی نیست، رامین هم باید کاری کند که دل کسی برای وریا غفوری تنگ نشود.

انتظار می‌رود او جای خالی سعید عزت‌اللهی محروم را در این بازی پر کند. اگر این‌طور شد، بخت به امید رو کرده. کی‌روش با اینکه در همه این سال‌ها با دو هافبک دفاعی بازی کرده، اما هرگز به ابراهیمی به چشم یک مهره ثابت نگاه نکرده است. او حتی علی کریمی و احسان حاج‌صفی را در این پست به امید ترجیح داده، پس اگر شانس به ابراهیمی لبخند زد و فردا فیکس شد، باید نشان بدهد حقش بیشتر از این حرف‌ها بوده و الکی نیست که در لیگ ایران این‌قدر از او تمجید می‌شود. آیا «فرمانده» تیم شفر، حق خودش را از تیم کی‌روش هم می‌گیرد؟

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.