معصومه خدابخشی: رقیب اصلی ام در رقابت های پارالمپیکی خودم هستم و کاری به کار بقیه ندارم

به گزارش سرویس تیراندازی جانبازان و معلولین فرتاک ورزشی، معصومه خدابخشی،تیرانداز پارالمپیکی ایران که مدال نقره مسابقات تیراندازی در ماده تفنگ بادی ۱۰ متر بانوان بازی های پاراآسیایی کره جنوبی را در اختیار دارد، سال گذشته به واسطه حضور در سه رویداد جهانی که به میزبانی ترکیه، کرواسی و استرالیا برگزار شد و مجموع عملکردی که در این رقابت ها داشت، موفق شد برای نخستین بار سهمیه حضور در بازی های پارالمپیک را به دست آورد.

بر این اساس وی از ماه ها پیش و همراه با چهار تیرانداز دیگر پارالمپیکی کشورمان تمرینات خود را برای شرکت در میادین ریو آغاز کرد تا بتواند در اولین حضور پارالمپیکی خود بهترین نتیجه را کسب کند و به قول خودش بعد از مدت ها موجب انعکاس خبرهایی خوب از تفنگ بادی ۱۰ متر شود.

این تیرانداز پارالمپیکی با اشاره به تمرینات آماده سازی خود برای حضور در پارالمپیک ریو اظهارداشت: در جریان اردو تمرینات پرفشاری داریم و خارج از اردو هم طبق برنامه کادرفنی برنامه های بدنسازی و تمرینی خود را دنبال می کنیم تا به حدی آماده شویم که بتوانیم بهترین نتیجه را بگیریم.

وی تصریح کرد: تقریبا از اوایل سال گذشته تمرینات را برای پارالمپیک ریو و کسب سهمیه این بازی‌ها آغاز کردم. تا به امروز تمام مراحل اردو خیلی  فشرده پیگیری شده است و همین باعث شده که امروز و در فاصله حدود دو ماه مانده به آغاز بازی های پارالمپیک ریو به آمادگی کامل برسم.

خدابخشی با اشاره به اینکه حضور درتورنمنت بین المللی آلمان هم تاثیر مثبت زیادی روی روند آماده‌سازی اش داشت، خاطرنشان کرد: در این تورنمنت توانستم رکوردم را از ۶۳۰/۸ که مربوط به بازی‌های پارآسیایی بود به ۶۳۰/۹ ارتقا دهم. در کل تا امروز همه برنامه و تمریناتم برای پارالمپیک ریو خوب پیش رفته است.

عضو تیم ملی تیراندازی معلولان در پاسخ به این پرسش که «با توجه به آمادگی که از آن بهره می برید، می توانید در پارالمپیک ریو مدال آور شوید؟ قولی در این رابطه می دهید؟»، گفت: هیچ وقت در مورد مدال این بازی ها به هیچ فردی قولی حتی خودم قولی نداده ام؛ من تمام تلاشم را برای کسب بهترین نتیجه می کنم اما اعتقادم بر این است که در نهایت هر چه خدا بخواهد، همان می شود. امیدوارم بهترین ها رقم بخورد.

وی در این رابطه ادامه داد: در میان اعضای تیم ملی تیراندازی که برای پارالمپیک ریو آماده می شوند فقط من در ماده تفنگ بادی کار می کنم و دیگر اعضای تیم در ماده تپانچه کار می کنند. طی سال های گذشته هم خبرهای خوب زیادی از تفنگ بادی نداشته ایم؛ قول می دهم عملکردم در ریو به گونه ای باشد که بعد از مدت ها خبرهایی خوب از این رشته به گوش برسد اما تاکید می کنم که قولی برای مدال نمی دهم.

خدابخشی همچنین در مورد اینکه رقیب اصلی اش در بازی های پارالمپیک را نماینده کدام کشور می داند، گفت: کاری به نمایندگان دیگر کشورها و عملکرد آنها ندارم چون رقیب اصلی ام را در این بازی ها خودم  می دانم. در هیچ رویدادی به امتیاز دیگر شرکت کنندگان کاری ندارم و سرم به کار خودم است؛ در پارالمپیک ریو هم همینگونه خواهم بود.

وی یادآور شد: تا به امروز برای شرکت در پارالمپیک ریو به آمادگی کامل و لازم رسیده ام اما تا پیش از اعزام به محل برگزاری این دوره بازی ها در دو مرحله اردوی دیگر که برای تیم ملی پیش بینی شده است، شرکت خواهم کرد و قطعا بعد از آن آمادگی ام کامل‌تر و بهتر خواهد شد.

معصومه خدابخشی در پایان اظهارداشت: از مسئولان کمیته ملی پارالمپیک و فدراسیون جانبازان به خاطر تلاش هایی که برای فراهم کردن شرایط مناسب تمرینی داشتند، تشکر می کنم. از خانم الله کرمی سپاسگزارم که صمیمانه کنارمان بودند و هستند؛ حاج آقا امیری که در تمام مراحل اردو مانند پدری دلسوز و مربی مهربان ما را همراهی کردند، از وی تشکر می کنم و امیدوارم بتوانیم با نتیجه گیری خوب در پارالمپیک ریو زحمات همه این عزیزان را جبران کنیم.

منبع:برنا