رییس فدراسیون جهانی تکواندو، درگفت‌وگو با خبرگزاری تایمز کره جنوبی، تغییرات تکواندو در بازیهای المپیک ریو 2016 را اعلام کرد

به گزارش سرویس ورزش های رزمی فرتاک ورزشی،

رییس فدراسیون جهانی تکواندو در خصوص برگزاری مسابقات تکواندو در المپیک ریو به خبرگزاری تایمز کره‌جنوبی گفت: در این دوره از المپیک، ورزشکاران از کلاه الکترونیکی سنسوردار استفاده می کنند. استفاده از کلاه‌های الکترونیکی کمک می کند، امتیازدهی در این دوره از مسابقات در مقایسه به بازیهای المپیک لندن 2012 با عدالت و دقت بیشتری انجام شود. همچنین ورزشکاران می توانند برای نخستین بار از شلوارهای رنگی استفاده کنند و پرچم کشورشان را بر روی شلوارشان قرار دهند.

رییس فدراسیون جهانی تکواندو، این طور ادامه داد: ورزشکاران مجوز دارند موسیقی که هنگام ورودشان به شیاپچانگ پخش می شود را انتخاب کنند که به تماشاچیان هیجان بیشتری خواهد داد. تغییر دیگری که در مقایسه با المپیک 2012 اتفاق می افتد، استفاده از شیاپ‌چانگ 8 ضلعی است که به بهبود مبارزات کمک بیشتری خواهد کرد. ضمن اینکه تیم نمایش فدراسیون جهانی برای سرگرم کردن تماشاچیان در زمان های استراحت اجرای برنامه خواهد داشت.

دکتر چو  در پایان افزود: برای اولین بار در بازی‌های المپیک از 15 داور زن و 15 داور مرد استفاده می شود که به این شکل تکواندو نخستین ورزشی خواهد بود، که تساوی جنسیتی را رعایت می کند. این تغییرات برای تضمین بقای تکواندو در بازی‌های المپیک و ایجاد هیجان بیشتر برای تماشاچیان است و فدراسیون جهانی با تحلیل بازتاب تغییرات اعمال شده در این دوره، تلاش خواهد کرد برای المپیک 2020 تغییرات بیشتری ارائه دهد.

 

انتهای پیام/