کیلوگرم ایران راهی فینال رقابت های جودوی قهرمانی آسیا شد و 4 نماینده در بخش مردان و 2 نماینده نیز در بخش زنان راهی دیدار رده بندی شدند.

به گزارش فرتاک ورزشی،در  جریان رقابت های روز پایانی جودوی جوانان آسیا در قرقیزستان، در بخش مردان 5 نماینده ایران به روی تاتامی رفتند که یک نماینده ایران راهی فینال شد و سایر جودوکاران ایران برای مدال برنز به روی تاتامی می روند. در بخش زنان نیز 2 جودوکار ایران برای کسب مدال برنز مقابل حریفانشان قرار می گیرند.

در روز نخست این رقابت ها 5 نماینده ایران در بخش مردان به روی تاتامی رفتند که حاصل آن تک مدال نقره علیرضا خجسته در وزن 66 – کیلوگرم بود. سهیل جمال آبادی در وزن 55-، محمدرضا صادقی در 60-، جعفر فیروزآبادی در 66- و امین کامیابی در 73- کیلوگرم نیز از دور رقابت ها کنار رفتند.

 در بخش بانوان نیز لیلا سیاوشی تنها نماینده ایران در روز نخست بود که با یک شکست از دور رقابت‌ها کنار رفت.

در جریان رقابت های روز نخست در وزن 55 – کیلوگرم، سهیل جمال آبادی در دور نخست استراحت کرد اما در دور بعد مقابل جودوکار مغولستان در 3 دقیقه و 3 ثانیه ایپون شد و به گروه بازنده‌ها رفت و ابتدا مقابل حریف هندی پیروز شد اما در دیدار رده بندی به جودوکار ژاپنی باخت و پنجم شد.

در وزن 60 – کیلوگرم، محمدرضا صدیقی در دور نخست حریف خود از نپال را در دو ‌دقیقه و پنج ثانیه ایپون کرد، اما در دومین مبارزه مقابل کامران نورعلی اف از ازبکستان در چهار ‌دقیقه و یازده ثانیه شکست خورد و به گروه بازنده‌ها رفت. صدیقی در این مرحله مقابل حریف ژاپنی نتیجه را واگذار کرد و از گردونه رقابت ها کنار رفت.

در وزن 66 - ‌کیلوگرم، جعفر فیروز آبادی در دور نخست حریفی از مغولستان را شکست داد، اما در دومین مبارزه مقابل جودوکار ازبکستان ایپون شد و به گروه بازنده‌ها رفت اما در این مرحله نیز به جودوکار تاجیکستان باخت و حذف شد.

دیگر نماینده ایران در این وزن علیرضا خجسته، دارنده مدال نقره آسیا بود که در دور نخست مقابل حریفی از چین تایپه به برتری رسید. وی در دومین مبارزه نیز ژان کوژا مارات از قزاقستان را برد و به نیمه نهایی رسید. خجسته برای راهیابی به دیدار فینال مقابل سون گات ژوباتکان از قزاقستان به برتری رسید و راهی دیدار نهایی شد اما در دیدار فینال مقابل آریتوم توربابی از ازبکستان که بهترین مدالش طلای جوانان آسیاست شکست خورد و به دومین مدال نقره خود در رده جوانان آسیا رسید.

در وزن 73 – کیلوگرم، امین کامیابی در مبارزه نخست خود مقابل حریفی از قرقیزستان در چهار ‌دقیقه ایپون شد و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

همچنین در بخش بانوان نیز لیلا سیاوشی ، تنها نماینده ایران در روز نخست مسابقات جوانان آسیا بود که در دور نخست به حریفی از قرقیزستان در دو ‌دقیقه و یازده ثانیه باخت و از دور رقابت‌ها کنار رفت.

اما در روز دوم و پایانی این رقابت ها نیز 5 نماینده ایران در 4 وزن دوم به روی تاتامی رفتند که جواد مرادی در وزن 81- کیلوگرم به فینال رسید.حامد رشیدی و قاسم باغچقی دو نماینده ایران در وزن 90- کیلوگرم در دیدار رده بندی و برای کسب مدال برنز به مصاف هم می روند.علی پرهیزگار در وزن 100- کیلوگرم و حمیدرضا ملک زاده در 100+ کیلوگرم نیز راهی دیدار رده بندی شدند.

در بخش بانوان نیز مریم بربط و زهرا باقری برای کسب مدال برنز به مصاف حریفانشان می روند.

در جریان رقابت های روز پایانی و در وزن 81- کیلوگرم جواد مرادی ابتدا حریفی از چین تایپه را در یک دقیقه و 22 ثانیه ایپون کرد سپس حریفی از قزاقستان را برد و راهی نیمه نهایی شد.وی در مرحله نیمه نهایی نیز ارلان شروف از قرقیزستان را در 3 دقیقه و 29 ثانیه ایپون کرد و به فینال رسید.وی در دیدار نهایی مقابل رحمت الله فرهادوف از تاجیکستان به روی تاتامی می رود.

در وزن 90- کیلوگرم حامد رشیدی ابتدا حرفی از قرقیزستان را برد سپس مقابل جودوکار هند به برتری رسید اما در دیدار نیمه نهایی مقابل کوشی ناگال از ژاپن در 53 ثانیه ایپون شد و به دیدار رده بندی رفت.وی در این مرحله مقابل قاسم باغچقی دیگر نماینده ایران در این وزن به روی تاتامی خواهد رفت.

باغچقی نیز ابتدا حریف قزاق را برد اما در مبارزه دوم مقابل جودوکار ازبک شکست خورد و به شانس مجدد رفت.وی در این مرحله مقابل حریفی از چین تایپه پیروز شد و به رده بندی رسید.

در وزن 100- کیلوگرم علی پرهیزگار دور نخست استراحت کرد سپس مقابل جودوکار میزبان به برتری رسید اما در نیمه نهایی مقابل تیمور رحیم اف از تاجیکستان باخت و به رده بندی رفت.پرهیزگار در دیدار رده بندی مقابل شهباز پولاتوف از ازبکستان مصاف خواهد کرد.

در وزن 100+ کیلوگرم نیز حمیدرضا ملک زاده آخرین نماینده ایران در بخش مردان بود که ابتدا استراحت کرد سپس مقابل حریفی از تاجیکستان پیروز شدو راهی دیدار نیمه نهایی شد. وی در مبارزه ماقبل فینال مقابل جودوکار قزاق شکست خورد و به دیدار رده بندی رفت. ملک زاده در رده بندی مقابل علی شار یوسف اف از ازبکستان مبارزه می کند.

در بخش بانوان نیز ایران در روز پایانی 2 نماینده داشت که مریم بربط ابتدا مقابل حریفی از چین تایپه شکست خورد و به شانس مجدد رفت. وی در این مرحله حریف ازبک را برد و راهی دیدار رده بندی شد. بربط برای مدال برنز به مصاف المیرا آکیشووا از قرقیزستان می رود.

زهرا باقری دیگر نماینده ایران بود که در وزن 78- کیلوگرم به روی تاتامی رفت. وی ابتدا استراحت کرد اما در نخستین مبارزه مقابل حریف ژاپنی در 2 دقیقه و 13 ثانیه ایپون شد و به شانس مجدد رفت. وی در این مرحله حریفی از کشور میزبان را برد و به رده بندی رسید. باقری برای کسب مدال برنز مقابل حریف ازبک قرار خواهد گرفت.

 

 

انتهای پیام/