پیمان فخری برای گرفتن سهمیه از خیلی از خواسته‌هایش گذشت.

کاپیتان تیم ملی سابر گفت: فخری به خاطر حضور در کنار تیم و کسب دو سهمیه و موفقیت من و پاکدامن، از حضور در کوبل داوری المپیک کنار کشید.

به گزارش فرتاک ورزشی؛ مجتبی عابدینی در خصوص تمرینات شمشیربازان المپیکی گفت: 20 تیر ماه برای برگزاری اردوی مشترک 6 روزه با روسیه، آمریکا، ژاپن و فرانسه راهی آلمان خواهیم شد و پس از آن تا زمان اعزام به المپیک در تهران تمرین خواهیم کرد.

وی در ادامه افزود: این اردوی مشترک در کمتر از 20 روز تا المپیک و مقابله باشمشیربازان بزرگ، آمادگی ما را افزایش می‌دهد، به علاوه با سبک کار آنها آشنا می‌شویم و از تکنیک و تاکتیک آنها استفاده کنیم.

کاپیتان تیم ملی سابر با اشاره به مشخص شدن حریفانش در المپیک تاکید کرد: در مرحله سی‌ودوم با حریف کانادایی و قهرمان کاپ اروپا روبه‌رو می‌شوم، در مرحله 16 نفر با حریفی از کره جنوبی بازی می‌کنم و برای رسیدن به جمع 4 نفر با برنده فرانسه و نایب قهرمان اروپا در سال 2012 از ایتالیا رقابت خواهم کرد. علی پاکدامن نیز در ابتدا قهرمان کاپ اروپا از برزیل را پیش رو دارد و سپس با نفر یک رنکینگ جهانی از روسیه روبه‌رو خواهد شد و در صورت برتری بر این حریف برای رسیدن به جمع 4 نفر پایانی با برنده روسیه و آمریکا دیدار خواهد کرد.

وی خاطر نشان کرد: در اردوی آلمان تیم روسیه با ترکیب کامل حضور خواهد یافت و حریفان آمریکایی و فرانسوی ما در المپیک نیز در آلمان هستند و به جز کره جنوبی سایر رقبای ما در المپیک را در این اردو خواهیم دید.  

عابدینی در ادامه با تاکید بر عملکرد کادر فنی تیم سابر گفت: پیمان فخری برای رشد اسلحه سابر زحمت زیادی کشید و نتایج این تلاش‌ها بازی‌‌های آسیایی 2014 اینچئون و کسب مدال نقره این بازی‌ها آغاز شد. فخری برای گرفتن سهمیه از خیلی از خواسته‌هایش گذشت. او جزو 8 داور برتر جهان بود اما به خاطر تیم ملی در بسیاری از مسابقات حاضر نمی‌شود و در حال حاضر هم به خاطر حضور در کنار تیم و کسب دو سهمیه و موفقیت من و پاکدامن، از حضور در کوبل داوری المپیک کنار کشید.