هدف من به عنوان یک پیشکسوت رشته های رزمی توسعه و گسترش و خدمت به جامعه رزمی کشور است.

به گزارش سرویس رزمی فرتاک ورزشی، رییس کمیته شینگ یی چوان ووشو و مربی و داور بین المللی ووشو و سامبو ،رضا اسکندری، دارنده مدال طلای رقابت‌های جهانی ووشو سنتی در سال 2005 اظهار داشت: بنده 8 سال مربی تیم ملی ووشو بودم و در رقابت‌های آسیایی و جهانی و بازی های آسیایی 2002 بوسان وظیفه هدایت ملی پوشان ووشو را بر عهده داشتم و به عنوان داور بین المللی در مسابقات آسیایی 2006 میانمار، 2008 کره جنوبی و جوانان جهان در سال 2010 سنگاپور قضاوت کردم.

وی اظهار داشت: در سبک شینگ یی چوان مدت هاست که در لیگ برتر ووشو تیم داری می کنیم و شاگردان و استعدادهای زیادی را به تیم ملی معرفی کرده ایم. حتی قرار است تیم منتخب سبک، دیدار تدارکاتی با تیم ملی ووشو در آکادمی ووشو برپا کند. ضمنا اول مرداد ماه مسابقات قهرمانی کشور سبک را در استان فارس و در شهرستان استهبان برگزار خواهیم کرد که نفرات برتر این رقابت‌ها به تیم منتخب شینگ یی چوان راه خواهند یافت.

اسکندری درخصوص فعالیت خود در رشته رزمی سامبو گفت: بنده داور ممتاز رشته سامبو هستم و چند سال هم مربی تیم ملی کامبت سامبو بودم و در سال 2008 ازبکستان به عنوان ورزشکار نایب قهرمان آسیا شدم.

او تصریح کرد: از سال 2009 تا 2016 در همه مسابقات آسیایی و جهانی و حتی بازیهای ساحلی آسیا که دو سال قبل در پوکت تایلند برگزار شد، به عنوان داور حضور داشتم و از سوی کنفدراسیون آسیا برای بازیهای ساحلی 2016 که مهر ماه سال جاری در شهر دانانگ ویتنام برگزار خواهد شد برای قضاوت دعوت شده ام.

وی در پایان اذعان داشت: هدف بنده به عنوان یک مربی و مدرس شناسایی مستعدین در سراسر کشور است. برگزاری دوره های مختلف علمی مثل مربیگری، استاژهای فنی و دانهای مختلف، برگزاری اولین دوره مسابقات بین المللی ساندای بانوان در سال 2012 و توسعه ووشو در دانشگاه آزاد از فعالیت‌های عمده ما در این راستا به شمار می‌رود.

 

کلمات کلیدی: رضا اسکندری -