تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در لیگ ملت‌های والیبال ۲۰۱۸ مغلوب فرانسه شد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

تیم ملی والیبال ایران در نخستین بازی خود در لیگ ملت‌های والیبال 2018 که در شهر روئن کشور فرانسه برگزار شد با نتیجه 3 بر یک از فرانسه، مدافع عنوان قهرمانی لیگ جهانی 2017 شکست خورد.

سعید معروف، امیر غفور، میلاد عبادی‌پور، مجتبی میرزاجان‌پور، سامان فائزی و سید محمد موسوی، 6 بازیکن منتخب ایگور کولاکوویچ برای شروع بازی مقابل فرانسه در بازی نخست لیگ ملت‌‌های والیبال بودند.

بازیکنان فرانسه با حمایت تماشاگران خودی، بازی را بهتر شروع کردند و اشتباهات بازیمنان اریان هم مزید بر علت شد تا وقت استراحت نخست در امتیاز 8 بر 4 به سود فرانسه رقم بخورد. حریف اروپایی در ادامه بازی، حملات موثرتری انجام داد و با هنرمندی اروین انگاپث توانست با نتیجه 25 بر 20 برنده شود. بازیکنان فرانسه 14 امتیاز از حمله، 3 امتیاز از دفاع روی تور و 6 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران دریافت کردند. بازیکنان ایران نیز 9 امتیاز از اسپک، یک امتیاز مستقیم از سرویس و 7 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند.

نخستین امتیاز ست دوم نیز به سود فرانسوی‌ها ثبت شد. کنترل بازی نیز همچنان در اختیار بن تونیوتی، پاسور تیم ملی فرانسه و یارانش بود اما این مانع از تلاش شاگردان کولاکوویچ برای ارائه یک بازی خوب و کسب نتیجه نشد. حضور مجتبی میرزاجان‌پور در زمین و دفاع او در کنار محمد موسوی باعث شد تا اریان با نتیجه 26 بر 24 برنده این ست شود. پیرزوی ایران در ست دوم در حالی رقم خورد که فرانسه زودتر به امتیاز 24 رسیده بود. تا پایان این ست، بازیکنان فرانسه 35 امتیاز از حمله، 3 امتیاز از دفاع روی تور و 11 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران دریافت کردند. بازیکنان ایران نیز 25 امتیاز از اسپک، 3 امتیاز از دفاع روی تور، یک امتیاز مستقیم از سرویس و 16 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند.

تیم ایران ست سوم را با سرویس‌ها و دفاع بهتر شروع کرد و از حریف پیش افتاد اما دفاع بلند تیم ملی فرانسه و بازکنان تاثیرگذار این تیم، سبب شدند تا آبی پوشان به جریان بازی برگردند و نخستین وقت استراحت فنی در امتیاز 8 بر 5 به سود فرانسه رقم خورد. شاگردان لورن تیلی در ادامه قدرت خود را در اسپک حفظ کردند و در نهایت 25 بر 20 برنده شدند. تا پایان ست سوم، بازیکنان فرانسه 51 امتیاز از حمله، 7 امتیاز از دفاع روی تور و 16 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران دریافت کردند. بازیکنان ایران نیز 34 امتیاز از اسپک، 7 امتیاز از دفاع، یک امتیاز مستقیم از سرویس،  و 23 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند.

تیم فرانسه در ست چهارم، فاصله خود را با ایران زیاد کرد و کولاکوویچ نیز ترجیح داد بازیکنان جوان خود بیشتر میدان بدهد. فرانسه در این ست 25 بر 17 و در مجموع 3 بر یک برنده این بازی شد. بازیکنان فرانسه در پایان بازی 65 امتیاز از حمله، 8 امتیاز از دفاع روی تور، یک امتیاز مستقیم سرویس و 24 امتیاز از اشتباهات بازیکنان ایران دریافت کردند. بازیکنان ایران نیز 42 امتیاز از اسپک، 9 امتیاز از دفاع، یک امتیاز مستقیم از سرویس،  و 30 امتیاز از اشتباهات حریف کسب کردند.

تیم ملی ایران در دومین بازی خود از سالت 19:30 امروز شنبه به مصاف استرالیا می‌رود.

در دیگر بازی امروز که در شهر کاتوویسه کشور لهستان برگزار شد، تیم روسیه در 3 ست متوالی با نتایج 26 بر 24، 25 بر 14 و 25 بر 19 کانادا را شکست داد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.