سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری درباره دیدار با فولاد و تساوی با این تیم صحبت کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

وینفرد شفر سرمربی استقلال با حضور در نشست خبری دیدار با فولاد خوزستان بعد از تساوی با این تیم گفت: نتیجه تساوی برای ما شبیه به باخت است. ما در نیمه اول برای پاس دادن به مهاجمان خیلی محکم بازی نکردیم و بیشتر توپ را می چرخاندیم. ما خیلی پاس های زیادی دادیم که این خوب است اما مهم ارسال پاس آخر به داخل محوطه جریمه برای مهاجمان ما بود. مشخص است که با گذشت بازی، تیم عصبانی تر می شود. در نیمه اول یک صحنه مشخص نبود که هند بود یا نه اما ما کلید کسب سه امتیاز را پیدا نکردیم. ارسال های خوبی داشتیم اما یکی از مشکلات این بود که مهاجم در لحظه ارسال در تیر یک حضور نداشت.

وی ادامه داد: در نیمه دوم نیز شرایط همینطور بود اما وقتی که مهاجم داخل محوطه جریمه به توپ حمله نکند، اینگونه می شود. در نیمه دوم موقعیت های خوبی داشتیم و تبریزی موقعیت خوبی داشت و اگر چیپ می زد گل می شد اما این کار را نکرد و گل نشد. می توانم بگویم در 70 دقیقه بازی مشکل ما این بود که روی دفاع حریف فشار نیاوردیم و خیلی وقت ها توپ داشتیم اما روی دفاع حریف فشار نیاوردیم.

زمانیکه تیم حریف با 10 نفر داخل محوطه جریمه دفاع می کند، ما باید شوت بزنیم و گرو و اسماعیلی این کار را انجام دادند. ما باید یاد بگیریم، بیشتر تمرین کنیم، فوتبال تک ضرب و دو ضرب را تمرین کنیم و آن زمان می توانیم به اهداف خود برگردیم. الان شاید تیم ما از نظر ذهنی بابت این تساوی خسته باشد اما ما باید خود را باید برای دیدار با السد آماده کنیم. آنها تیمی نیستند که عقب نشینی کنند و دفاع کنند. این تیم با ژاوی و دیگر بازیکنان خود بازی خوبی انجام می دهد. مشخص است که السد تیمی است که با نتایج هفته های اخیر، مباحث زیادی درباره آنها مطرح شده و بیشتر فشار روی آنها خواهد بود. ما در دو بازی آخر برای گلزنی شانس داشتیم. در نیمه اول دیدار با پارس جنوبی نه اما در دیگر دیدارها شانس داشتیم و رحمتی تنها یک مرتبه واکنش نشان داد. ما باید ضربه آخر را با قدرت بیشتری بزنیم و بازیکن باید با خود بگوید این صحنه گل من است و باید محکم تر باشیم. خیلی وقت ها توپ های زیادی ریختیم اما مهاجم خود را به جلوی مدافعان نمی رساند.

شفر در ادامه صحبت های خود خاطر نشان کرد: من دیروز و هفته گذشته نیز گفتم که یازده بازیکن ما باید افرادی باشند که حرکات هم بازیان خود را بشناسند. ما باید فرمانده خود را پیدا کنیم و مشکل استقلال این است. 5 یا 6 بازیکن فصل گذشته در تیم ما مانند داریوش حضور ندارند و برخی بازیکنان تازه وارد نحوه عملکرد هم تیمی های خود را نمی دانند اما این مساله نیست زیرا ما به هدف خود می رسیم. از هواداران که 90 دقیقه از تیم حمایت کردند و می دانند که به کمک آنها نیاز داریم، تشکر می کنم و امیدوارم به فوتبال مورد نظر انها برسیم.

سرمربی استقلال درباره وضعیت علی کریمی تصریح کرد: کریمی در زمان گرم کردن دچار پیچیدگی از ناحیه مچ پا شد و ما او را تعویض کردیم تا برای دیدار با السد مشکلی نداشته باشد. همام بازیکن جدید ما نیز نیاز به اعتماد به نفس بیشتر دارد. او یک مقدار عصبی بود و من با او صحبت کردم و اگر از نظر روانی آماده شود، می تواند به ما کمک کند.

وی در پاسخ به این موضوع که استقلال آنالیز خوبی از تیم فولاد نداشت و روی دیدار با السد تمرکز کرده بود، عنوان کرد: آیا جواب این سوال را می خواهید؟ برای ما بازی السد هفته آینده است و ما روی بازی امروز تمرکز داشتیم و به خوبی حریف را آنالیز کردیم. ما به همه تیم ها احترام می گذاریم و این موضوع برای تیم های لیگ قهرمانان نیست. کار تئوری و عملی یکی نیست و ما می دانستیم این تیم در عقب زمین جمع می شود. من می توانم روی تخته 5 پاس خوب برای مهاجمان بکشم اما در بازی اینگونه نیست. شاید شما ندانید اما ما در سطح حرفه ای در همه زمینه ها، تاکتیک، بدنسازی و آنالیز کار می کنیم. اگر توانسته بودیم یک گل بزنیم، این سوال را از من نمی پرسیدید.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.