اگر فردی صبح را با تنش و استرس و بدخلقی شروع کند، به احتمال زیاد بقیه روز نیز همین گونه خواهد گذشت.

کار‌های ممنوعه صبح عبارتی که احتمالا کنجکاوی افراد را برمی‌انگیزد و بدتر اینکه، غالب آدم‌ها حتما یکی دو مورد از این کار‌ها را انجام می‌دهند. با این حال هر فردی باید بداند که هر طور که روز را آغاز کند، همان طور بقیه روز نیز می‌گذرد.

اگر فردی صبح را با تنش و استرس و بدخلقی شروع کند، به احتمال زیاد بقیه روز نیز همین گونه خواهد گذشت. خیلی‌ها نمی‌توانند نوشیدن قهوه صبحشان را ترک کنند و لازم هم نیست. اما مواردی است که با ترک و توقف آن ها، می‌توان یک روز بهتر با حس خوب را تجربه کرد.

  • افراد هنگام صبح گوشی خود را چک نکنند

ایمیل، فیس بوک، اینستاگرام، تویتر و … برایتان آماده است و بسیار وسوسه انگیز است که گوشی خود را بردارید و در رختخواب دراز بکشید و همه چیز را چک کنید. باید اعتراف کرد که اکثر ما می‌خواهیم چنین کاری را نجام دهیم، اما باید تلاش کنیم که این عادت بد را کنار بگذاریم و آن را ترک کنیم.

  • ۱۰ کاری که هر روز قبل از ساعت ۱۰ صبح باید انجام بدهید

جالب است بدانید، روز‌هایی که قبل از چک کردن گوشی همراهتان، آماده می‌شوید قطعا احساس آرامش بیشتری دارید. چون هیچ خبر و عکس و فیلم بد و استرس زا ندیده اید. شنیدن خبر‌ها و حوادث بد در اول صبح، قطعا حس خیلی بدی را به شما منتقل خواهد کرد که کل روز اثر منفی آن باقی می‌ماند.

  • صبحانه راترک نکنید

بیشتر افراد عجله دارند تا صبح به موقع به سرکار برسند یا کودکشان را به مهدکودک یا مدرسه برسانند. به همین خاطر بی خیال صبحانه می‌شوند. اما این عادت کاملا نادرست و برای سلامتی به شدت زیان بار است. باید از شب، قبل خواب بدانید فردا صبح، صبحانه چی بخورید. برای این که به بدنمان انرژی بدهیم باید یک غذای فوق العاده سالم و کامل بخوریم. حتی اگر فقط یک وعده غذایی کامل در روز میل می‌کنید، بهتر است آن وعده صبحانه باشد. عدم صرف صبحانه از کار‌های ممنوعه صبح است.

  • تخت خواب خود را نامرتب رها نکنید

بسیاری ازافراد با عجله از رختخواب بیرون می‌آیند وآن را مرتب و جمع و جور نمی‌کنند. صبح ها، مرتب کردن رختخواب اولین وظیفه شما است. وقتی آن را مرتب می‌کنید در واقع یکی از کار‌های روزانه تان را انجام داده اید و وقتی وارد اتاقتان می‌شوید با دیدن رخت خواب مرتب و چیده شده حس خوبی پیدا می‌کنید. اما اگر همان طور نا مرتب اتاق را ترک کنید و شب، دوباره همان طور بهم ریخته ببینید، حس شلختگی و ناآرامی به شما دست می‌دهد.

  • در مورد این که چه لباسی بپوشید استرس نداشته باشید

بسیاری هستند که صبح‌ها کلافه می‌شوند که چی بپوشند و کدام لباسشان را انتخاب کنند. لباسشان تمیزو اتو کشیده است یا نشسته و چروکیده است. فکر کردن زیاد و استرس داشتن در مورد انتخاب لباس باعث می‌شود که مغز از همان اول صبح و قبل از ترک خانه خسته و کلافه شود؛ بنابراین بهتر است، افراد لباسی را که صبح می‌خواهند بپوشند از شب در موردش تصمیم بگیرند و آن را اتو کشیده آماده کنند. یا این که در مسیر راه چه بخوانید و چه کاری را انجام دهید از قبل برنامه ریزی کنید. با این برنامه ریزی ها، صبحتان را با آرامش بیشتری آغاز می‌کنید و حس بهتری پیدا می‌کنید.

  • دکمه تعویق آلارم را فشار ندهید

سعی کنید در همان ساعتی که گوشیتان زنگ می‌خورد، از خواب بلند شوید. نباید دکمه تعویق را برای پنج دقیقه یا ده دقیقه بعدتر تنظیم کنید و چرت بزنید. کار سختی است که بخواهیم در اولین زنگ ساعت بلند شویم، ولی با تمرین کردن می‌توانیم موفق شویم که با اولین زنگ از رخت خواب بیرون بیاییم.

نکته اصلی این است که به چرت زدن اصلا فکر نکنید، هرچه بیشتر فکر کنید، بیشتر خود را متقاعد می‌کنید که واقعا نیازی به بلند شدن از رختخواب ندارید و دوباره و دوباره چرت می‌زنید. افراد بهتر است یک هفته تمام سعی کنند به محض این که زنگ ساعت یا گوشی به صدا درآمد از خواب بیدار شوند. فرد می‌تواند ساعت یا گوشی را دور‌تر از تخت خواب قرار دهد تا مجبور شود از جایش بلند شود.

 

انتهای پیام/