رابطه دوران عقد به یکی از مهم‌ترین دغدغه‌های زوج‌های جوان تبدیل شده است. هیچ جواب درست یا غلطی هم برای آن وجود ندارد. اما می‌توانیم مزایا و معایب آن را با هم بررسی کنیم. به هر حال انتخاب با شما است!

رابطه دوران عقد اغلب موضوع حساسی قلم‌داد می‌شود. ممکن است رسم و رسومات خانوادگی یا در دسترس نبودن خلوت خصوصی برای زوج تازه عقد کرده، مشکلات متعددی را به وجود بیاورند. اما به هر حال رابطه جنسی بخش مهمی از ازدواج محسوب می‌شود که نمی‌شود آن‌ را به کلی نادیده گرفت.

مزایای رابطه دوران عقد

                                     رابطه دوران عقد، مزایا و معایب

باعث می‌شود از نظر جنسی نیز با نامزد خود آشنا شوید

همان طور که گفتیم رابطه جنسی، بخش مهم و جدانشدنی زندگی مشترک محسوب می‌شود. از این رو، رابطه جنسی در دوران عقد باعث می‌شود بدانید از نظر جنسی و زناشویی با نامزد خود چگونه هستید و اگر مشکلی دارید همان موقع با کمک هم حل کنید. البته رابطه جنسی می‌تواند بدون دخول هم انجام شود. بیش‌تر هدف این است که با بدن همسر خود آشنا شوید و برای این کار هیچ راهی بهتر از تجربه مستقیم نیست.

اعتماد به نفس‌تان افزایش می‌یابد

این طبیعی است که در اولین رابطه کمی بترسید و نامطمئن باشید. اما رابطه جنسی در دوران عقد باعث می‌شود به کمک همسرتان پوزیشن‌های جنسی مناسب خود را بشناسید و اعتماد به نفس بیش‌تری در رختخواب داشته باشید.

ثبات روحی و جسمی به همراه دارد

داشتن زندگی جنسی سالم، باعث افزایش ثبات جسمی و روحی می‌شود. دوران عقد برای هر زوجی، مشکلات مخصوص به خودش را دارد. ممکن است همسرتان سرباز باشد یا محل کارش از شما دور باشد. حتی ممکن است مخارج عروسی یا جهیزیه و خانه مشترک ذهن‌تان را به کلی مشغول کرده باشند. در چنین شرایطی، رابطه جنسی صمیمیت بین شما و نامزدتان را افزایش می‌دهد و از استرس شما می‌کاهد. پس به ثبات روحی و جسمی بیش‌تری برای هر دوی شما می‌انجامد.

معایب رابطه دوران عقد

                                     رابطه دوران عقد، مزایا و معایب

ممکن است بارداری ناخواسته پیش بیاید

در اوایل ازدواج و دوران عقد ممکن است هنوز راه پیش‌گیری از بارداری مناسب خود را نداشته باشید. و همین باعث شود به طور ناخواسته باردار شوید. همین بارداری ناخواسته در شرایطی که تازه عقد کرده‌اید و هنوز آمادگی بچه‌دار شدن ندارید، ممکن است مشکلات عدیده‌ای را به همراه داشته باشد.

در ضمن برای پیدا کردن روش پیش‌گیری مناسب خود، باید به پزشک مراجعه کنید.

رابطه جنسی شما را وابسته‌تر می‌کند

ممکن است فکر کنید که خب چه اشکالی دارد به نامزد خود وابسته‌تر شوید؟ اشکالی ندارد اما همیشه باید این احتمال را در نظر بگیرید که اگر از عقد کردن خود منصرف شوید، وابستگی زیاد برای شما چه تبعاتی به همراه دارد. به علاوه ممکن است مجبور باشید به دلایل مختلف مدت زیادی را از نامزدتان دور بمانید، در چنین شرایطی رابطه دوران عقد و وابستگی حاصل از آن می‌تواند دوری را غیر قابل تحمل و سخت‌تر از آنچه که واقعاً هست بکند.

ممکن است باعث نارضایتی خانواده‌ها شود

ازدواج تنها پیوند دو نفر نیست. بلکه پیوند خانواده‌های آن‌ها نیز محسوب می‌شود. بعضی از خانواده‌ها ممکن است موافق رابطه دوران عقد نباشند و اصرار یا پنهان‌کاری شما باعث ایجاد کدورت شود. پس بهتر است قبل از هرکاری، ابتدا با خانواده‌ی خود به توافق برسید.

حرف آخر

در متنی که خواندید، سعی کردیم بی‌طرفانه مزایا و معایب رابطه دوران عقد را نام ببریم تا بتوانید آگاهانه انتخاب کنید. ضمن این که انتخاب شما کاملاً شخصی است و کسی جز خودتان نمی‌داند بهترین تصمیم چیست.

 

انتهای پیام/
برای از بین بردن احساس افسردگی چه کاری انجام دهیم؟

در افسردگی غم به لایه های عمیق زندگی شما نفوذ میکند و اختلالاتی در احساسات و رفتار شما بوجود می اورد. اگر احساس می کنید دچار افسردگی هستید حتما مشکلات خود را برای یک روانشناس متخصص شرح دهید، با کمک او مشکل را ریشه یابی کنید و برای عبور از چالش‌هایتان از مشاور راهکار بگیرید، برای ارتباط با مشاور متخصص افسردگی روی دکمه زیر کلیک کنید.