ویار در بارداری گاهی به تمایل شدید و ناگهانی به خوردن چیزی خاص و ماده غذایی می گویند گاهی هم به شکل بیزاری از طعم ها و بوها می باشد که زمان خاصی دارند.

ویار بارداری یکی از بخش های عجیب دوران بارداری است که اکثریت خانم ها آن را تجربه می کنند. در اکثر موارد، ویار بارداری تهدید جدی برای مادر یا جنین نیست اما خوردن مواد غیر خوراکی و جایگزین کردن هوس های غذایی به جای مواد غذای مناسب و مغذی در این دوران بزرگترین نگرانی مادران باردار و پزشکان آنهاست.

بنظر شما زمان دقیق شروع ویار بارداری چند ماهگیست و هوس های بارداری تا چه اندازه طول می کشد و چه زمانی تمام می شود؟ اگر در دوران شیرین بارداری قرار دارید و از دست ویار و هوس های گاه و بی گاهتان کلافه شده اید.

هوس های دوران بارداری

ویار بارداری به چه معناست؟

تمایل شدید، ناپایدار و ناگهانی به خوردن یک چیز خاص و ماده غذایی را ویار می گویند. ویار در بارداری ممکن است میل به غذاهای شیرین و خوشمزه، ترش یا شور را افزایش دهد. ویار در دوران بارداری فقط به غذا محدود نمی شود. گاهی اوقات بعضی از افراد به چیز هایی مثل گل، آلودگی، سفال، خاک و ... هم ویار پیدا می کنند.

ویار در دوران بارداری گاهی به شکل بیزاری از غذاها، طعم ها و بوها بروز می کند و باعث می شود که خانم باردار هنگام تماس با آنها حالت تهوع شدید پیدا کند. بی میلی به خوردن غذاهای مفید برای مادر و جنین می تواند باعث بروز مشکلاتی خواهد شد.

ویار و هوس در بارداری

ویار بارداری از چه زمانی شروع می شود؟

ویار در دوران بارداری اصلا اتفاق جدیدی نیست و از سه ماهه اول شروع می شود و در سه ماهه دوم قدرت پیدا می کند و دوباره در سه ماهه سوم کاهش می یابد. البته این موضوع برای همه خانم های باردار یکسان و یک شکل نیست.

در بعضی از موارد ویار بعد از زایمان هم وجود دارد و در بعضی دیگر با خوردن یک غذای خاص از بین می رود همچنین ممکن است ویار به چند غذای مختلف باشد و تغییر کند.

همانطور که گفتیم بیزاری از غذا و تهوع ناشی از آن نیز جزو ویارهای بارداری محسوب می شود و بیشتر اوقات حالت تهوع در هفته ششم بارداری شروع می شود اما در برخی افراد در هفته چهارم بارداری آغاز می شود.

مدت ویار بارداری

ویار بارداری چقدر طول می کشد و کی تمام می شود؟

بعضی از خانم ها در دوران بارداری ویار دارند و بعضی فقط در یک دوران محدودی این ویار را تجربه می کنند و بعضی اصلا ویار ندارند. گاهی اوقات ویار یک روز، گاهی یک هفته و گاهی یک ماه طول می کشد. همه چیز بستگی به سیستم بدن و گاهی اوقات محیط اطراف دارد.

زمان پایان تهوع بارداری نیز کاملا مشخص نیست و به تغییرات هورمونی شما بستگی دارد اما در سه ماهه دوم بارداری علائم حالت تهوع محو می شود و در برخی از مادران ممکن است تا آخر بارداری ادامه داشته باشد.

 

انتهای پیام/