اهمیت تناسب اندام برای مردم سراسر جهان باعث شده است تا تقریبا هر کشوری اصولی را در قالب نکات مهم برای داشتن اندام ایده آل داشته باشد که در این میان رژیم فرانسوی ها مخصوص داشتن شکم تخت است.

داشتن اندام خوب آرزوی هرکس به خصوص خانم هاست، روزانه وقت زیادی را جلوی آینه می گذرانید برای اینکه ببینید لباسی که پوشیده اید به شما می آید یا نه اما همیشه سعی می کنید شکمتان را مخفی کنید و در فکر باشگاه رفتن هستید اما بنابر تنبلی یا مشغله از این تصمیم صرف نظر می کنید . خانم ها و آقایان هر دو دوست دارند اندام مناسبی داشته باشند که تنها باورزش کردن میسر نیست بلکه رژیم غذایی سالم هم اهمیت فراوانی دارد ، رژیم فرانسوی برنامه غذایی است که اصولا برای افرادی که خواهان داشتن شکم تخت هستند پیشنهاد می شود.

رژیم فرانسوی

 

اصول و نکات مهم رژیم فرانسوی برای تخت شدن شکم

غذاهای ارگانیک را انتخاب کنید

شکم در آشپزخانه درست می شود تقریباً همه ما بااین عبارت آشنا هستیم اما به این معنی نیست که آشپزخانه را به باشگاه تبدیل کنید یعنی غذاهای سالم بخورید وقت صحبت از غذاهای سالم می شود شگفت زده می شویم که چه بخوریم که همزمان اشتها را هم کنترل کنیم باید روی کیفیت غذا ها متمرکز شویم واز خوردن غذاهای چرب اجتناب کنیم سبزیجات مرغ و ماهی بخوریم.

قانون مهم  رژیم فرانسوی  بنشینید و غذا بخورید

بسیاری از افراد عادت دارند که هنگام حرکت غذا بخورند از زمان های گذشته افراد می نشستند و بدون هیچ گفت و گوی غذا می خوردند اما خیلی افراد اینگونه نیستند وقتی در زمان اندک خودتان را به سرکار می رسانید ویه مقدار نان سر را ه می خورید قطعابه سیستم گوارشی تان آسیب می رساند و چربی ها در شکم ذخیره می شود.

برای داشتن شکم تخت با رژیم فرانسوی لقمه های کوچک بگیرید

بیشتر ما امروزه به دلیل مشغله های زیاد که داریم وقت مناسب غذا خوردن را نداریم خیلی از ما وقتی غذا میخوریم که خیره به صفحه لپ تاپ شده ایم که منجر به نفخ معده سکسکه ناراحتی گوارشی می شود اما اگر غذا را با لقمه های کوچک بخوریم به سوختن کالری ها و چربی ها کمک می کند ویک یا دو ساعت بعد از غذا آب بنوشید.

غذاهای حاوی پروتئین بهتر است

پروتئین ها عنصر حیاتی برای بدن است که انرژی در بدن ایجاد می کنند به همین دلیل می توانید در رژیم غذایی از مغزها تخم مرغ استفاده کنید پروتئین ها به آمینو اسید تبدیل و افسردگی را از بین میبردبه همین دلیل وقتی افسرده اید بیشتر تمایل به غذا خوردن و نشستن دارید پس این چربی هادر شکم جمع می شود.

رژیم فرانسوی

 

آرام بجوید

هنگام تماشا کردن تلویزیون دیدن مشتری ممکن است غذا و آب بخورید که باعث تجمع چربی ها داخل شکم میشود که باعث می شود هر لباسی بپوشید شکمتان نمایان شودبنابراین برای هضم بهترغذاها را خوب بجویدو فعالیت های روزانه داشته باشید.

روزانه 30 دقیقه ورزش کنید

ورزش باید جزئی از برنامه تان باشد که به هدف تناسب اندام برسید پیاده روی صبحها پرش حرکات کششی متابولیسم را بالا میبرد و عرق می کنید و چربی ها را کاهش می دهد بیشتر اوقات بعد از ورزش کردن تمایل به نوشیدن آب دارید که باعث دفع سموم می شود.

استفاده از روغن زیتون فراموش نشود

روغن زیتون را جایگزین روغن پخت و پز کنید روغن زیتون حاوی امگا 3 اسیدهای چرب هستند که کلسترول را کاهش و از ایست قلبی جلوگیری میکند از روغن زیتون برای مزه دار کردن سالاد استفاده کنید.

مصرف روغن زیتون

 

نوشیدنی بدون کالری مهم است

خوردن نوشیدنی های خنک وقتی رژیم دارید ممنوع است و باید از خوردن ابمیوه های صنعتی که حاوی مواد نگهدارنده هستند اجتناب کنید چون حاوی چربی هستند که برای سلامتی مضر است میوه های تازه تهیه و در منزل آب بگیرید.

اگر پرخوری می کنید با کالری پایین موازنه کنید

وقتی دوستتان مهمانی دارد و غذاهای لذیذ پخته و با بوی خوش آن دهانتان آب میوفتد در چنین شرایطی کنترل خود بسیار سخت است چاره ای نیست باید سعی کنید اگر یک وعده غذای سنگین میل کردید و عده ای دیگر را طوری تنظیم کنید که از سبزیجات و غذاهای کم کالری مصرف کنید با این کار چربی های مصرفی در طول روز را بالانس کنید.

 

انتهای پیام/