اولین کاری که باید انجام دهید این است که با یک چشم‌پزشک قرار ملاقات بگذارید و کودک را برای معاینه پیش او ببرید.

اولین کاری که باید انجام دهید این است که با یک چشم‌پزشک قرار ملاقات بگذارید و کودک را برای معاینه پیش او ببرید. چشم‌پزشک شما می‌تواند مشکل را تشخیص داده و راه‌حل مناسب را توصیه کند.

خوشبختانه در مورد اکثر مشکلات بینایی دوران کودکی، عینک مشکل را برطرف می‌کند. کودکی که یک عینک اصلاحی استاندارد دارد مطمئنا می‌تواند بهتر بیند، از سردرد کمتری رنج می‌برد و حتی در مدرسه عملکرد بهتری دارد.

برای مشکلات بینایی که کمتر رایج هستند، چشم‌پزشک ممکن است راهکارهای متفاوتی مانند استفاده از قطره چشم یا انجام جراحی اصلاحی را توصیه کند. توضیحات کامل شما می‌تواند به دکتر چشم کودکان در رسیدن به بهترین استراتژی درمانی کمک زیادی کند. در این حین به فرزندتان کمک کنید تا هراس نداشته باشد و بدون هیجان همکاری کند.

معمولا چشم پزشک برای بررسی وضوح دید و ضرورت عینک زدن کودکان به موارد زیر نیز دقت می‌کند:

  • میزان استرابیسم (انحراف چشم) و هم‌ترازی چشم‌ها
  • میزان درک عمق توسط کودک
  • سلامت کلی داخل و خارج چشم
  • نشانه‌های بیماری‌های چشمی جدی‌تر

اگر کودک شما از قبل عینک دارد، مهم است که هر سال وضعیت چشم او توسط متخصص چشم‌پزشک بررسی شود. چراکه برخورداری از  یک سطح بینایی مناسب برای فرآیند یادگیری ضروری است. شماره عینک کودکان ممکن است به دلایل مختلف تغییر کند.

بسیاری از والدین نمی‌دانند که ضعف بینایی چه مشکلاتی می‌تواند برای کودکان در سن مدرسه ایجاد کند. بنابراین، مهم است که از سلامت کلی چشم کودک خود و اقداماتی که می‌توانید برای محافظت از آن انجام دهید آگاه باشید.

 اگر کودک شما طبق دستور چشم‌پزشک باید عینک بزند، از راهکارهای زیر برای تشویق او به انجام این کار استفاده کنید.

  • بیشتر بخوانید:
علائم کم خونی در بارداری
زن بیشتر از کجا در رابطه جنسی حال می‌کند
تعداد دفعات مناسب رابطه جنسی

 

 

انتهای پیام/