دور نخست دوازدهمین دوره رقابت های شطرنج قهرمانی مدارس آسیا روز یکشنبه با حضور 480 شطرنج باز از 17 کشور قاره کهن در تهران آغاز شد.

به گزارش فرتاک ورزشی، دوازدهمین دوره رقابت های شطرنج قهرمانی مدارس آسیا در ایران با عنوان «یادبود شهید فهمیده» برگزار می شود. در آئین افتتاح این رقابت ها «کیرسان ایلیومژینوف» رئیس فدراسیون جهانی شطرنج، «آناتولی کارپف» قهرمان روسی 17 دوره شطرنج جهان، نصرالله سجادی معاون توسعه ورزش قهرمانی و حرفه ای و عبدالحمید احمدی معاون فرهنگی، آموزشی و پژوهشی وزیر ورزش و جوانان و مهرداد پهلوان زاده رئیس فدراسیون شطرنج حضور داشتند.

این رقابت ها در 6 رده سنی 7 تا 17 سال و در سه بخش استاندارد، سریع و نیمه سریع برگزار می شود و از ایران 100 شطرنج بار دختر و 180 شطرنج باز پسر حضور دارند.

این رقابت ها در 9 دور به روش سوئیسی انجام می شود و 28 تیر با معرفی برترین ها به کار خود پایان می دهد.

«کیرسان ایلیومژینوف» رئیس فدراسیون جهانی شطرنج در آئین افتتاح این رقابت ها با قدردانی از برگزاری این مسابقات در ایران گفت: خوشبختانه مسئولین ورزشی ایران با حمایت های خود زمینه را برای توسعه ورزش شطرنج در فراهم کرده اند.

«آناتولی کارپف» قهرمان سابق شطرنج جهان نیز گفت: شطرنج زمینه را برای اتحاد بیشتر فراهم می کند. شطرنج در اکثر کشورهای جهان شناخته شده است و از استقبال و محبوبیت خوبی در بین نوجوانان، جوانان و بزرگسالان برخوردار است.

همزمان با برگزاری این مسابقات، عصر امروز رقابت های جام ستارگان با حضور 10 شطرنج باز جهان و 10 شطرنج باز از کشورمان در بندر انزلی آغاز می شود و 30 تیر پایان می یابد.

 

 

انتهای پیام/