مهرداد علی‌قارداشی، رئیس فدراسیون تنیس روی میز مدعی شد که تمام اهداف ترسیم شده برای این رشته صد درصد محقق شده است.

به گزارش فرتاک ورزشی،

مهرداد علی‌قارداشی با اشاره به پایان دوره ریاست چهار ساله‌اش در این فدراسیون اظهار داشت: هر تلاشی که لازم بود، در طول این چهار سال با کمک همکارانم انجام دادیم و وزارت ورزش، کمیته المپیک، مجمع فدراسیون و رسانه‌ها باید قضاوت لازم را درباره عملکردم داشته باشند. خوشبختانه در طول این مدت تمام آن اهداف و چشم‌اندازی که ترسیم شده بود، محقق شد.

وی در ادامه افزود: صعود تیم بانوان به دسته دوم جهان، کسب سه سهمیه المپیک 2016 ریو که حتی فراتر از پیش‌بینی ما بود، قهرمانی در بازی‌های کشورهای اسلامی و پیروزی مقابل آذربایجان و ترکیه که در رنکینگ جهانی بالاتر از ما بودند، کسب مدال برنز جوانان آسیا و برنز بازی‌های آسیایی 2018 توسط نوشاد عالمیان از جمله این اهداف بودند که به آنها رسیدیم.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز ادامه داد: در رده‌های پایه هم به موفقیت‌های زیادی دست پیدا کردیم. امین احمدیان هم‌اکنون نفر دوم رنکینگ جهانی در رده جوانان است. نوید شمس نیز برای دو سال پیاپی نفر اول هوپس دنیا شد و فدراسیون جهانی بابت این موضوع به ما تبریک گفت. رادین خیام و نوید شمس مدال تیمی نوجوانان جهان را گرفتند و تارا سوری نخستین دختر ایرانی است که به جمع 16 بازیکن برتر نوجوانان آسیا دعوت شده و قرار است به همراه مربی‌اش به چین برود.

علی‌قارداشی درباره شرایط مالی فدراسیون در پایان دوره چهار ساله گفت: زمانی که فدراسیون را تحویل گرفتم، 800 میلیون بدهی وجود داشت که آن را تسویه کردیم و حالا هیچ بدهی نداریم. همچنین در حساب فدراسیون نیز پول وجود دارد و مشکلی وجود نخواهد داشت. ما علاوه بر این تعداد پرسنل را بدون ضربه خوردن به عملکرد فدراسیون کاهش دادیم و با آنهایی که از جمع ما جدا شدند، تسویه حساب شد.

وی در پاسخ به این پرسش که «چه موضوعی در این چهار سال وجود داشت که فدراسیون را با مشکل مواجه کرد؟»، تصریح کرد: قوانین جهانی تنیس روی میز در سال 2018 با تغییر مواجه شد و شرایط خاصی را برای اعزام‌ها به وجود آورد. همزمان با این موضوع، نرخ ارز بالا رفت و باعث شد کمی در بخش اعزام‌ها با مشکل مواجه شویم. به‌هرحال ورزشکاران طبق قانون جدید باید در هشت رقابت در طول یک سال میلادی شرکت کنند و این هزینه زیادی دارد. امیدوارم بتوانیم اسپانسرهای بیشتری جذب کنیم تا این مشکلات نیز به طور کامل برطرف شود.

رئیس فدراسیون تنیس روی میز ادامه داد: ورزشکاران ایران موفق به کسب مدال در رده‌های سنی پایین شده‌اند و این نشان می‌دهد که شاید کسب مدال جهانی و المپیک در بزرگسالان هم ممکن است و دور از دسترس نیست. به همین دلیل باید اعزام‌ها و اردوهای زیادی داشته باشیم و بازیکنان با حریفان قدرتمند روبه‌رو شوند و تجربه‌شان بالا برود.

علی‌قارداشی با اشاره به قضاوت سیمین رضایی در المپیک 2020 توکیو گفت: چهار سال قبل فقط یک داور بلوبج داشتیم، اما این تعداد الان به چهار داور رسیده است و سه نفر دیگر نیز در حال کسب عنوان بلوبج هستند. همچنین برای نخستین بار یک بانوی ایرانی در المپیک قضاوت خواهد کرد که این افتخار بزرگی برای خانواده تنیس روی میز به حساب می‌آید.

وی در پایان عنوان کرد: لژیونر شدن نوشاد عالمیان، نیما عالمیان، امین احمدیان و ... و همچنین بانوان اتفاق خوبی برای پینگ‌پنگ ایران است که امیدواریم تعداد این لژیونرها بیشتر هم شود.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.