فدراسیون در پی ساماندهی مشخص

به گزارش فرتاک ورزشی،

این روزها بیش ازهر زمان دیگری به رشته ای پرداخته می شود که روزگارانی طعم تلخ محدودیت و تحریم را چشیده است. شطرنج اگرچه المپیکی نیست اما از جمله رشته های ورزشی است که در جهان هم مورد توجه ورزشی ها بوده و غیرورزشی ها (سیاسیون) نیز علاقه فراوانی به آن و یا بهتر بگوییم مانور با آن را دارند. اکنون این مانورها در داخل و خارج چتر سنگینی روی سر شطرنج ایران گسترانیده است و روز به روز این کلاف سر در گم اوضاع پیچده تری نسبت به قبل پیدا می کند.

در داخل کشور، پس از ثبت نام هایی که صورت گرفت همه را امیدوار شدند که هر چه سریع تر این رشته از بلاتکلیفی بیرون رفته و به روال عادی خود باز گردد اما طولانی شدن تایید صلاحیت ها موجب گردید تا حرف و حدیث های مختلفی از اعمال نفوذ رئوسای پیشین گرفته تا احتمال مهندسی مجمع انتخاباتی قوت بگیرد. شیوع کرونا هم مزید بر علت شد تا بدین بهانه برگزاری انتخابات به تعویق بیفتد اما این پایان ماجرا نبود و بی اخلاقی هایی که همواره در انتخابات های سراسر جهان وجود داشته و دارد، در این انتخابات هم رخ عیان کرد و همه معادلات را به هم ریخت تا جایی که حتی شایعه لغو ثبت نام ها نیز شنیده شد که البته با صحبت های سرپرست دبیری فدراسیون خط بطلانی بر این احتمال کشیده شد؛ هر چند مشخص نیست که وزارت ورزش و جوانان و شخص معاون قهرمانی و حرفه ای چقدر با آقای دبیر فدراسیون هماهنگ بوده و صحبت های وی را قبول داشته باشد.

جدای این مساله تهدید فدراسیون جهانی به تعلیق این فدراسیون هم از جمله معضلات شطرنج کشور بوده و هست که به نوعی اوضاع این رشته را بغرنج تر از قبل نموده است.

 به هر صورت امیدواریم که هر چه سریع تر تکلیف این فدراسیون روشن شود تا این مساله هم به یکی از نقاط تاریک کارنامه عملکردی وزارت ورزش و جوانان در دوره مدیریت آقای سلطانی فر و به ویژه معاونت آقای علینژاد تبدیل نگردد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.