انتخابات ریاست فدراسیون شطرنج در حالی هم چنان بعد از گذشت یکسال برگزار نشده لست که رفتارها نشان از ب نامه ریزی های مهندسی شده دارد

به گزارش فرتاک ورزشی،

پس از اتفاقاتی که در سال گذشته و در راستای برگزاری مجمع انتخاباتی این فدراسیون رخ داد که جای حرف و حدیث فراوانی داشت و شائبه های بسیاری را نیز در راستای عدم برگزاری مجمع به وجود آورد، کورسوهای امید برای رهایی شطرنج کشور از این بلاتکلیفی قدرت گرفت که با ثبت نام مجدد و برگزاری هر چه سریع تر مجمع انتخاباتی آینده این فدراسیون مشخص گردد، اما ظواهر امر این گونه بیان می کند که همچنان مسئولان ذیربط سعی بر این دارند تا اتفاقی خارج از روند عادی رقم بخورد و به قول امروزی ها به نوعی مهندسی صورت پذیرد.

این که دو کارمند وزارت ورزش در انتخابات فدراسیون شطرنج ثبت نام می کنند، بسی جای تامل است و از سویی دیگر تغییرات مداوم و شبهه برانگیز در تاریخ، مکان و زمان برگزاری مسابقات فینال قهرمانی کشور بر این شایعات قوت می بخشد که احتمالا فرد خاص یا گزینه مخصوصی مدنظر آنها برای بر عهده گرفتن سکان هدایت این فدراسیون است. چرا که ابتدا قرار بر این بود که مسابقات در خرم آباد برگزار گردد و پس از شیوع ویروس کرونا مقرر گردید این مسابقات در اسفندماه و به صورت آنلاین توسط هیات شطرنج استان لرستان انجام شود و حتی تا تعطیلاتی نوروز نیز همین تصمیم پا برجا بود که به ناگاه قرار بر این شد که مسابقات علیرغم شرایط  بحرانی کرونا به صورت آنلاین و در تهران برگزار شود.

هرچند که مسئولان امر تدبیر خوبی در راستای اخذ تست از کلیه بازیکنان و هیات اجرایی به عمل آمد و قرار بر این گردید تا کسی از قرنطینه خارج نشده و طی مدت برگزاری مسابقات همه عوامل و بازیکنان در محل برگزاری رقابت های فینال قهرمان کشور حضور داشته باشند، اما حضور پرمعنا و سوال برانگیز یکی از کاندیداهای انتخاباتی در سالن برگزاری مسابقات ، آن هم بدون انجام تست، این تدابیر را به نوعی زیر سوال می برد که اولا آیا قانون اجازه چنین رفتاری را می دهد ؟ و ثانیا اگر مشکل قانونی وجود ندارد چرا باید ایشان بدون دادن  تست PCR  به هتل ورزش وارد شود؟ در همین راستا شنیده شده که برخی از افراد متفرقه نیز با شرایط مشابه در سالن مسابقات حضور یافته و با بازیکنانی که بدون ماسک و با خیال راحت، به دلیل انجام تست کرونا، در آنجا حضور داشتند، صحبت نموده اند.

از همه این مسایل که بگذریم پاداش های آن چنانی که طی سال های اخیر در شطرنج کشور بی سابقه بوده است، اذهان را کمی مخشوش کرده و به نوعی به صحت برخی شایعات قوت می بخشد.

علاوه بر این، عدم برگزاری مسابقات قهرمانی کشور بانوان که قرار بود پس از پایان رقابت ها آقایان برگزار گردد، بر تقویت صحت شائبه ها و شک و شبه ها می افزاید؛ که چرا فقط در بخش آقایان مسابقات برگزار گردیده است؟ آیا هدف از این کار حذف افرادی بوده که قرار است به عنوان نماینده ورزشکاران در مجمع حضور پیدا کنند یا اینکه اهداف بالاتری از این اقدام داشته اند.

در پایان یک علامت سوال بزرگ در اذهان ورزش دوستان به ویژه علاقمندان به رشته پرطرفدار شطرنج وجود دارد و آن، عملکرد سرپرست فدراسیون است. موضوع نخست اینکه مدت سرپرستی ایشن از یک سال نیز تجاوز کرده است و طبق مر قانون زمان سرپرستی هرگز نمیتواند بیش از6 ماه باشد. مطلب دوم اینکه طبق شنیده ها، آقای سرپرست اغلب در فدراسیون حضور فیزیکی نداشته و در محل کار خود در وزارت ورزش به همراه یکی از کاندیداها سخت مشغول فعالیت و کاراست.

نکته آخر اندر حکایات شطرنج کشور همین بس که کاندیدایی که دفعه قبل به دلیل برخی مشکلات از حضور در مجمع انتخاباتی منع شده و به همین دلیل و مسایلی دیگر ایشان با فدراسیون به مشکل عمده ای برخورده بود، تاجایی که در فضای مجازی دایما علیه سرپرست فدراسیون و وزارت ورزش مطالبی را منتشر می نمود، اکنون معلوم نیست که چطور شده که این فرد مغضوب در ردز اختتامیه و هنگام اهدای جوایز در کنار سرپرست و معاون وزارت ورزش می ایستد و عکس می گیرد تا حرف و حدیث ها و علامت تعجب ها بیشتر از قبل گردد.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.