محمد ابراهیم امامی سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: فدراسیون کشتی برای تمامی رده‌ها برنامه دارد و شرایط اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی مطلوب است.

وی بابیان این مطلب بالاف افزود: تلاش شد تا برنامه‌های رده‌های مختلف به دلیل شیوع ویروس کرونا و محدودیت‌های به وجود آمده اجرایی شود و یکی از آن‌ها با برگزاری اردوهای تیم های ملی کشتی در آستانه‌ی حضور در رقابت‌های المپیک بود که خوشبختانه توانستیم با کسب مجوزهای لازم از اوایل مهرماه پارسال کار را شروع کنیم.

سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: طبق برنامه‌ریزی که انجام شد، مراحل مختلف اردوها و چرخه‌ی انتخابی برگزار شد و کشتی‌گیران هم به تورنمنت‌های تدارکاتی، مسابقات کسب سهمیه و رقابت‌های قهرمانی آسیا اعزام شدند و پس از آن نیز تیم‌های ما درالمپیک توکیو شرکت کردند.

امامی ادامه داد: به دلیل فاصله‌ی کم رقابت‌های جهانی نروژ با المپیک توکیو، بلافاصله پس از بازگشت کشتی‌گیران از ژاپن اردوهای تیم‌های ملی آغاز شد و با تشخیص فدراسیون و به دلایل نتایج کسب شده و عملکرد تیم ملی کشتی آزاد، تغییراتی هم در کادر فنی این تیم به وجود آمد.

وی افزود: اکنون نیز شرایط اردوهای تیم‌های ملی کشتی آزاد و فرنگی مطلوب است و فدراسیون تمام تلاش خود را کرده است تا کشتی‌گیران و مربیان بدون دغدغه و با آرامش در کمپ تیم‌های ملی کشتی شهید حاج قاسم سلیمانی که به تازگی افتتاح شد، خود را برای حضور در رقابت‌های جهانی نروژ که تا دو هفته دیگر آغاز می‌شود، آماده کنند.

سخنگوی فدراسیون کشتی در مورد سایر رده‌های سنی گفت: با پیگیری‌های که انجام شد موفق به کسب مجوز برگزاری رقابت‌های انتخابی در رده‌های سنی نوجوانان و جوانان شدیم و تیم‌های ما هم در رقابت‌های جهانی مجارستان و روسیه شرکت کردند.

وی ادامه داد: برای فدراسیون برگزاری مسابقات رده ی سنی نونهالان از اهمیت بالایی برخوردار است و با تلاش هایی که انجام شد رقابت های قهرمانی کشور کشتی آزاد و فرنگی در این رده ی سنی، مهرماه سال جاری در استان لرستان برگزار خواهد شد.

سخنگوی فدراسیون کشتی گفت: کشتی کشور به دلیل شیوع ویروس کرونا و دوری کشتی‌گیران از تمرینات، عقب افتادگی دارد که باید جبران شود و با توجه به روند واکسیناسیون سراسری امید می‌رود که در ماه‌های آینده شرایط کشور از نظر درگیری با ویروس کرونا بهتر شود و با باز شدن کامل سالن‌های کشتی شاهد به جریان افتادن خون به رگ‌های کشتی کشور باشیم.

امامی ادامه داد: فدراسیون برای تمامی رده‌ها برنامه دارد و برنامه‌های تیم‌های نوجوانان و جوانان از نیمه دوم سال شروع خواهد شد و با توجه به اتمام قرارداد سرمربیان این تیم‌ها، فدراسیون درنظر دارد با توجه به شرایط هر تیم، تصمیم‌گیری لازم را بعمل آورد.

 

 

انتهای پیام/