رئیس فدراسیون گلف گفت: تأمین بودجه پاشنه آشیل فعالیت‌های ورزشی است. از کمک مالی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برخوردار هستیم، اما فدراسیون گلف کمترین بودجه را در بین فدراسیون‌های المپیکی دارد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

حمید عزیزی، درباره برگزاری نخستین المپیاد استعدادهای برتر مینی‌گلف دختران کشور در اصفهان اظهار داشت: میزبانی اصفهان از سطح خوبی برخوردار بود و سایت استاندارد مینی‌گلف این شهر در 45 روز به بهره‌برداری رسید که ثمره برگزاری این مسابقات در اصفهان خواهد بود.

وی با بیان اینکه فدراسیون ورزشکاران برتر این المپیاد را تحت نظر قرار می‌دهد تا برای مسابقات بین‌المللی آموزش دهد، افزود: هدف فدراسیون گلف از برگزاری المپیاد استعدادهای برتر مینی‌گلف صرفاً استعدادیابی بود و کسانی که حتی سابقه یک بار شرکت در مسابقات قهرمانی کشور را داشتند و مدال‌آور و ورزشکار حرفه‌ای بودند اجازه شرکت در این رقابت‌ها را نداشتند و این باعث افزایش جامعه آماری و ذخیره سرمایه انسانی فدراسیون گلف می‌شود.

رئیس فدراسیون گلف در پاسخ به اینکه سهم بخش بانوان از بودجه فدراسیون گلف چقدر است، گفت: بودجه‌ فدراسیون به صورت مساوی تقسیم می‌شود و رویدادها و مسابقات فدراسیون نیز تقریباً همین شرایط را دارد و تنها شاید در برخی رویدادهای بین‌المللی که مردان از گذشته در آنها شرکت می‌کردند و اکنون نیز به آنها دعوت می‌شوند، کمی اختلاف وجود داشته باشد.

وی درباره اینکه گفته بود به‌دنبال استقلال بودجه فدراسیون گلف است، بیان کرد: تأمین منابع مالی و بودجه پاشنه آشیل فعالیت‌های ورزشی است. از کمک مالی وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک برخوردار هستیم، اما فدراسیون گلف کمترین بودجه را در بین فدراسیون‌های المپیکی دارد و در عین حال با کمترین تعداد کارمند به برگزاری مسابقات گوناگون و پی در پی در 5 رشته مختلف می‌پردازیم و جوان‌ترین تیم مدیریتی و اجرایی را در بین فدراسیون‌ها داریم. تلاش می‌کنیم تا حد امکان بودجه فدراسیون را مستقل کنیم تا چشم به کمک‌های وزارت ورزش و جوانان و کمیته ملی المپیک ندوزیم. تا کنون از کمک اسپانسرها استفاده کرده و موفق به جذب بودجه سالیانه شدیم که تلاش می‌کنیم ابلاغ شود و به فدراسیون تخصیص یابد.

مشکلات حقوقی مجموعه نقش‌جهان شامل زمین گلف هم شده است

عزیزی درباره اینکه فدراسیون گلف چه برنامه‌ای برای رفع مشکل زمین گلف ورزشگاه نقش‌جهان دارد، تصریح کرد: مجموعه ورزشی 1300 هکتاری نقش‌جهان یکی از بزرگ‌ترین مجموعه‌های ورزشی کشور است، اما در چند دهه گذشته برخی مشکلات حقوقی گریبانگیر این مجموعه بوده که شامل زمین گلف آن هم شده است. خوشبختانه قدیمی‌های گلف اصفهان این زمین را به هر شکلی بوده حفظ کرده‌اند، هرچند در بخش‌هایی مورد تعرض واقع شده است.

وی اضافه کرد: در سفر به اصفهان با مدیرکل ورزش و جوانان و رئیس هیئت گلف استان صحبت‌هایی در این خصوص داشتیم تا با دریافت آخرین اطلاعات حقوقی زمین گلف نقش‌جهان برای آینده این زمین تمهیداتی بیندیشیم.

رئیس فدراسیون گلف درباره اختصاص یک طبقه از مجموعه ورزشی انقلاب تهران به فدراسیون بین‌المللی ورزش زنان مسلمان و اختلاف با هیئت گلف استان تهران بر سر تخلیه یکی از دفاتر این طبقه که در اختیار این هیئت است، بیان کرد: نیمی از باشگاه انقلاب زمین گلف است و عدم حضور دفتر گلف در این مکان قابل تأمل است، در حالی که بسیاری از فدراسیون‌هایی که هیچ زمینی در باشگاه انقلاب ندارند در این  باشگاه مستقر هستند.

وی ادامه داد: مذاکراتی با شرکت توسعه و نگهداری اماکن ورزشی داشته‌ایم تا اختیار زمینی را به طور مستقیم یا با واسطه بخش خصوصی به فدراسیون گلف منتقل کنیم و امکانات جدیدی در باشگاه انقلاب ایجاد کرده و فعالیت‌های خود را در آن دنبال کنیم و هیئت گلف تهران نیز پس از به ثمر رسیدن این مذاکرات در کنار فدراسیون و در محل مناسبی قرار می‌گیرد، هرچند مکان فعلی را نباید از این هیئت بگیرند مگر اینکه مکان جدیدی را جایگزین کنند. در گذشته گاهی در اخبار می‌شنیدیم صاحبخانه لوازم مستأجر را بیرون می‌ریزد اما خانواده بزرگ ورزش باید از این کارها دوری کند و باید با تعامل با یکدیگر به اعتلای ورزش کشور کمک کنیم.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.