کنفدراسیون والیبال آسیا تمامی رقابت‌های این رشته در سال ۲۰۲۰ را لغو کرد.

به گزارش فرتاک ورزشی،

به نقل از روابط عمومی فدراسیون والیبال، تمامی رقابت‌های والیبال قاره آسیا که قرار بود در سال جاری میلادی برگزار شود، با تصمیم کنفدراسیون این قاره لغو و به سال آینده موکول شد.

این تصمیم در پی ادامه همه‌‌گیری ویروس کرونا اتخاذ شده و اینکه محدودیت‌های پروازی در میزبانی مسابقات خلل ایجاد کرده است.

کنفدراسیون واالیبال آسیا این تصمیم را روز پنجشنبه 16 جولای اتخاذ کرده است. مسئولان والیبال قاره آسیا، پیش از این از احتمال لغو رقابت‌ها در سال جاری میلادی خبر داده بودند.

با شیوع دوباره بیماری کرونا، کشورها محدودیت‌های پروازی خود را افزایش داده‌اند و منع رفت‌وآمد رو به افزایش است. رقابت‌های AVC کاپ در بخش مردان و زنان، رقابت‌های قهرمانی مردان و زنان باشگاه‎‌های آسیا، رقابت‌های والیبال ساحلی زیر 19 سال آسیا که همگی قرار بود بین ماه‌های آگوست و اکتبر برگزار شود، به سال آینده موکول شده‌‌اند.

شیوع ویروس کرونا از ماه دسامبر سال 2019 در ووهان چین آغاز شد و بسیاری از رقابت‌های ساحلی و داخل سالن آسیا را لغو کرده است. کنفدراسیون والیبال آسیا به طور روز به روز پیگیر وضعیت شیوع بیماری کرونا بوده است و در تماس با فدراسیون جهانی والیبال، در تلاش بوده تا تقویم رقابت‌های والیبال طبق جدول برگزار شود. اگرچه بیماری کرونا با سرعت در حال گسترش است و تا به حال 13 میلیون و 700 هزار نفر در سراسر جهان به آن مبتلا شده‌اند و 588 هزار نفر جان خود را از دست داده‌اند. از آنجا که سلامت ورزشکاران و همه آنهایی که درگیر والیبال هستند، برای فدراسیون جهانی و کنفدراسیون والیبال آسیا اهمیت دارد، کنفدراسیون آسیا تصمیم به لغو مسابقات گرفته است.

فدراسیون والیبال ایران هم خواهان میزبانی دو رویداد در سال جاری میلادی بوده که این رویدادها به سال 2021 موکول شده‌اند. فدراسیون ایران خواهان میزبانی سیزدهمین دوره رقابت‌های قهرمانی پسران زیر 18 سال در شیراز و بیستمین دوره رقابت‌های قهرمانی پسران زیر 20 سال در تهران بوده که این رقابت‌ها با پیشنهاد کنفدراسیون والیبال آسیا به ترتیب در تاریخ 9 تا 16 ژانویه سال 2021 (20 تا 27 دی سال 1399) و 20 تا 27 فوریه سال 2021 (2 تا 9 اسفند سال 1399) برگزار خواهد شد که البته این پیشنهاد هنوز به تصویب نهایی نرسیده است.

 

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.