پرتغال با کسب پیروزی ۱-۰ در برابر فرانسه به مقام قهرمانی یورو ۲۰۱۶ دست پیدا کرد.

به گزارش سرویس فوتبال خارجی فرتاک ورزشی، فینال پانزدهمین دوره رقابت های جام ملت های اروپا از ساعت ۲۳:۳۰ دقیقه یکشنبه شب در ورزشگاه استادو فرانس با قضاوت مارک کلاتنبرگ انگلستانی بین دو تیم فرانسه و پرتغال آغاز شد.

این دیدار با حملات فرانسه آغاز شد. گریژمان اولین موقعیت جدی را خلق کرد که پاتریسیو منجی شد. سپس اتفاق عجیب بازی رخ داد. رونالدو در دقیقه ۲۵ به دلیل مصدومیت زمین بازی را با چشمان اشکبار ترک کرد. نیمه اول با حساب ۰-۰ به اتمام رسید.

در نیمه دوم بازهم فرانسه بود که صاحب چند موقعیت توپ شد اما درخشش پاتریسیو مانع از گلزنی خروس ها شد. پرتغال هم روی یکی دو ضد حمله به دروازه فرانسه نزدیک شد. دقیقه ۹۲ ژینیاک توپ را به تیر دروازه فرانسه کوبید اما حاصلی نداشت و ۹۰ دقیقه با نتیجه بدون گل به اتمام رسید.

در اوقات اضافه پرتغال کمی بهتر بازی کرد. ادر در آخرین دقیقه نیمه اول می تواسنت گلزنی کند که توپ را لوریس دفع کرد. در نیمه دوم ایستگاهی گوئررو به تیر دروازه اصابت کرد تا اینکه در دقیقه ۱۰۹، ادر با یک شوت از راه دور و ناگهانی لوریس و فرانسوی ها را مغلوب کرد و بازی ۱-۰ شد.

این نتیجه تا پایان پابرجا ماند. پرتغال بعد از ۱۰ باخت پیاپی به فرانسه بالاخره این تیم را برد. فرانسه اولین شکست در این جام را تجربه کرد و جلوی چشمان هواداران با جام وداع کرد. پرتغال بدون رونالدو برد. در تنها یک بازی در ۹۰ دقیقه به پیروزی رسید اما باختی را هم نداشت. شاگردان سانتوس با ارائه بازی های یونانی و منطقی موفق شدند فاتح یورو ۲۰۱۶ شوند و برای اویلن بار قهرمان جام ملت ها شوند.

منبع:کاپ

انتهای پیام/