کریستیانو رونالدو گران قیمت ترین خرید تاریخ باشگاه یوونتوس است اما این اولین بار نبود که آن ها این چنین ولخرجی کردند.

به گزارش فرتاک ورزشی،

کریستیانو رونالدو گران قیمت ترین خرید تاریخ باشگاه یوونتوس است اما این اولین بار نبود که آن ها این چنین ولخرجی کردند.

 یوونتوس حداقل در یک دهه اخیر گران قیمت ترین خرید و فروش ها را در سری آ داشته است. بانوی پیر در اوایل قرن 21 و در قرن پیش نیز فعالیت های نقل و انتقالاتی جنجالی بسیاری را به ثبت رسانده است.

آن ها 7 بار در گران قیمت ترین ترانسفر تاریخ نقش اصلی را ایفا کرده اند و خرید رونالدو، با ارزش ترین ترانسفر بازیکنان بالای 30 را برایشان به ثبت رساند و بعید است این رقم در سال های آینده تغییر کند.

سابقه جنجالی یوونتوس در نقل و انتقالات

در سال 1957 انریکه سیووری با قراردادی 93 هزار پوندی از ریورپلاته به یوونتوس آمد. این گران قیمت ترین خرید سال و البته گران ترین خرید تاریخ فوتبال تا آن زمان بود. سیوری فقید 8 سال در یوونتوس ماند و سپس راهی ناپولی شد.

11 سال بعد تورینی ها به سراغ پیترو آناستاسی مهاجم ایتالیایی رفتند و با 500 هزار پوند او را خریدند و بازهم رکوردشکنی کردند. او نیز 8 سال پیراهن سفید و مشکی یووه را برتن کرد و بیش از 200 بار برای این تیم به میدان رفت.

در سال 1976 یوونتوسی ها این بار نقش فروشنده برتر را ایفا کردند. آن ها پائولو روسی 20 ساله را بدون انجام حتی یک بازی رسمی با پیراهن یوونتوس، به وینچنزه فروختند و رکوردشکنی کردند؛ این بار رقم یک میلیون و 750 هزار پوند به رسانه ها اعلام شد.

سابقه جنجالی یوونتوس در نقل و انتقالات

دهه 90 آغاز حضور بازیکنان بزرگ و نامدار در سری آ بود. آن هایی که با قراردادی های چند میلیون پوندی راهی اینتر، یوونتوس و میلان شدند... باشگاه محبوب تورین در سال 90 توانست روبرتو باجو یکی از چهره های اساطیری فوتبال ایتالیا را با قراردادی به ارزش 8 میلیون پوند جذب کردند. دو سال بعد جانلوکا ویالی با 12 میلیون پوند به تورین کشاندند. البته همان سال میلان نیز خریدهای جنجالی و بزرگی را انجام داد تا رقابت بین تیم های راه راه پوش ایتالیا بسیا داغ شود.

یک دهه اوضاع برای یوونتونس معمولی پیش رفت تا این که آن ها با فروش فوق ستاره ای به نام زیدان خبرساز شدند. زین الدین زیدان هافبک فرانسوی یوونتوس با قراردادی 46 میلیون پوندی راهی رئال مادرید شد و تا 8 سال گران قیمت ترین فوتبالیست دنیا باقی ماند.

البته در همان سال یوونتوس جان لوییجی بوفون را با 33 میلیون پوند به خدمت گرفتند.

پس از آن یوونتوس با فروش پل پوگبا به منچستریونایتد گران ترین ترانسفر تاریخ را رقم زد. این قرارداد 89 میلیون پوند بود.

در تاریخ باشگاه یوونتونس، کریستیانو رونالدو، گونزالو هیگواین، جیان لوییجی بوفون، لیلیام تورام و ژوآ کانسلو 5 خرید بزرگ هستند.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.