ایوان راکیتیچ، ستاره تیم ملی کرواسی و بارسلونا به تمجید از آندرس اینیستا و ژاوی، 2 اسطوره آبی اناری ها پرداخت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

راکیتیچ 2 روز دیکر در ترکیب تیم ملی کرواسی در فینال جام جهانی مقابل فرانسه قرار خواهد گرفت و آنها می توانند به بزرگ ترین افتخار تاریخ فوتبال این کشور دست یابند.

 

 

غیبت اینیستا در ترکیب اسپانیا: "این اتفاق باعث ناراحتی نه تنها من، بلکه تمام بازیکنان کرواسی شده بود زیرا ما بازی ها را با هم تماشا می کردیم و هم تیمی هایم از من می پرسیدند که آیا اینیستا آسیب دیده یا مشکلی دارد؟ وقتی ترکیب فرناندو هیه رو را می دیدیم که اینیستا در آن حضور نداشت دلیلش را متوجه نمی شدیم و بارها این سوال از من پرسیده شد اما من به خوبی آندرس را می شناسم و همیشه وی را تحسین کرده ام.

باید به تصمیم سرمربی احترام گذاشت اما از نظر من ترکیب یک تیم یعنی اینیستا و 10 نفر دیگر. بازی او مقابل مراکش و دیگر مسابقات را دیدم و به نظرم اینیستا مانند همیشه تاثیرگذار بوده و به نظرم در جام جهانی نیز آماده بود اما دلیل غیبت وی در برخی بازی ها را متوجه نمی شوم."

نظر ژاوی در مورد راکیتیچ به عنوان یکی از بهترین خریدهای بارسا: "من در مورد آنچه که او در مورد من گفته به خودم افتخار می کنم. هیچ حرفی برای توصیف ژاوی و آنچه که او در فوتبال به عنوان یک بازیکن و یک انسان ارائه داده وجود ندارد. من بارها گفته ام نه در زمین فوتبال، بلکه از رفتار ژاوی در رختکن با دیگر بازیکنان و عملکرد وی داخل یا خارج مستطیل سبز باید نکات زیادی آموخت."

احتمال کاپیتانی بارسلونا: "این موضوع به من بستگی ندارد، اما اگر ارنستو والورده من را مناسب بداند بازوبند را با غرور و افتخار می پذیرم. من در سویا این فرصت داشتم که کاپیتان اول باشم و در کرواسی نیز کاپیتان دوم هستم. من بارسلونا به خوبی را می شناسم زیرا زمان زیادی را در این تیم گذرانده ام."

 

 

رویارویی با اومتیتی در فینال: "او مدافع فوق العاده ای بوده و گل زیبایی بالاتر از فلینی در نیمه نهایی به ثمر رساند. علیرغم مصدومیت، مطمئنم اومتیتی در فینال بازی خواهد کرد زیرا هیچکس نمی خواهد چنین دیداری را از دست بدهد و اومتیتی حتی با یک پا هم بازی خواهد کرد. در همه دیدارها به جز فینال برای او آرزوی موفقیت دارم زیرا در فینال می خواهم با کرواسی پیروز شوم."

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.