دو تیم بارسلونا و سویا از ۳۰ دقیقه بامداد به وقت ایران، برای فتح سوپرجام اسپانیا در ورزشگاه ابن بطوطه کشور مراکش به دیدار یکدیگر خواهند رفت.

به گزارش فرتاک ورزشی،

 امین یزدانی؛ تیم های بارسلونا و سویا از ۳۰ دقیقه بامداد به وقت ایران، برای فتح  سوپرجام اسپانیا  در ورزشگاه ابن بطوطه کشور مراکش به دیدار یکدیگر خواهند رفت.

شاگردان ارنستو والورده که فصل گذشته را با  فتح دوگانه داخلی اسپانیا (لالیگا-کوپا دل ری) به پایان رساندند، قطعا دربازی امشب به دنبال سومین جام خود دریک سال اخیرشان هستند تا فصل جدید را با خط ونشان کشیدن برای رقبا،به ویژه کهکشانی ها آغاز کنند.

آبی اناری ها هنوز با شرایط ایده آل و آرمانی خود حالا حالاها فاصله  دارند ، زیرا خستگی ناشی از رقابت های جام جهانی هنوز در ساق های  بازیکنان کلیدی اش،باقی مانده است‌ و ازطرفی والورده هنوز نتوانسته است در بازی های تدارکاتی پیش فصل ، بازیکنان اصلی وترکیب دلخواه خود را کنار هم ببیند. در چنین شرایطی ،یقینا درصد و میزان آمادگی شاگردانش نیز مشخص نیست‌. اما بارسا علیرغم ازدست دادن اینسیتا،پائولینیو،الکس ویدال ،دینیه،یرمینیا، و محرومیت سرجیو روبرتو،هنوز شاکله اصلی خود را حفظ کرده است.

بارسا درفصل نقل و انتقالات با جذب آرتورملو،مالکولوم،لینگلت،آرتورو ویدال،و برگشت رافینیا،توان مضاعفی به بدنه تیمش تزریق کرده است.

امسال سوپرجام اسپانیا که درکشور مراکش برگزار می شود، برخلاف سال های گذشته،به شکل  تک بازی انجام می گیرد و همین امر ،حساسیت ویژه ای به این بازی می بخشد و بر جذابیت آن نیز می افزاید.

شاگردان والورده سوپر جام اسپانیا را درفصل گذشته  به رئال مادرید واگذار کرده بودند و پس از آن بازی بود که استارت دوگانه اش را شروع کرد.

دربازی امشب والورده احتمالا از مدل پایه۲-۴-۴ استفاده کند و از تراشتگن/پیکه،اومتیتی،سمدو،آلبا/بوسکتس،راکتیچ،آرتورملو،کوتینیو/مسی و سوارز استفاده کند.

درآن سوی زمین شاگردان ماچین قرار دادند، که نتیجه فینال کوپا دل ری را دریک بازی ضعیف و ناامید کننده با ۵ گل،به بارسا باخته بودند.سویا پس از برکناری مونتلا و بکارگیری پابلو‌ماچین باتجربه،مجددا در این فصل، تغییرات عمده‌ای را هم  درکادر فنی و هم در ترکیب تیمی خود داشتند. آنها درفصل جاری الیکس ویدال را از بارسلونا جذب کردند.

آندلس نشینان جنوب اسپانیا، دوران آماده سازی پیش فصل خود سریعا آغاز کردند،زیرا آنها خود را برای  مراحل انتخابی لیگ اروپا،مهیا کردند.شاگردان ماچین  مرحله سوم انتخابی در این رقابت ها را ،پشت سر گذاشته اند. سویا ازنظر  آمادگی بدنی و هارمونی تیمی و  وحدت تاکتیکی قطعا وضعیت بهتری نسبت به بارسا دارند.

ماچین احتمالا ازمدل پایه ۳-۴-۳ استفاده خواهد کرد و از  واچلیک/مرکادو،کیائر،نانیون/ماسا،اوربانگا ،ناواس،اسکودرو/نولیتو،سارابیا، وسام بن یدر/درترکیب اولیه اش استفاده خواهد کرد.

آمار و ارقام مربوط به سوپر جام اسپانیا را باهم مرور می کنیم:

بارسلونا با 12 قهرمانی در سوپرکاپ اسپانیا رکورددار  است. رئال مادرید با 10 قهرمانی در رده دوم قرار دارد .

مسی با 17 بازی در سوپرجام  اسپانیا،دراین زمینه رکورددار است این نابغه آرژانتینی با 13 گل بهترین گلزن این بازی محسوب می‌شود.ازطرفی مسی با به ثمر رساندن 31 گل در قفس توری سویا در همه رقابت‌ها، بهترین گلزن  تاریخ دیدارهای  بارسلونا و سویا به شمار می‌شود.

این دیدار رقم ۱۶۵ دیدار بین دو تیم بارسلونا و سویا را نشان می دهد.امیدوارم شاهد دیداری جداب،تماشایی و آموزشی از هردو تیم بازی امشب باشیم،هرچند تیم های در ابتدای فصل هنوز شکل تیمی خود را بخوبی پیدا نکرده اند.اما همواره بارسلونا ،سورپرایز در آستین دارد.

برای ورود به کانال تلگرام فرتاک ورزشی کلیک کنید.